SamsungTelefonlar

Samsung Galaxy S20 Ultra Güncellemesi Sorun Yarattı!

Galaxy S20 Ultra’da yaşanan problemleri çözüme ulaştırmak amacıyla büyük bir çaba harcayan Samsung’da işler yolunda gitmiyor. Şirket, problemlar nedeniyle Galaxy S20 Ultra için yaptığı son güncellemeyi geri çekmek mecburiyetinde kaldı. Hatalar arasında yeşil ekran verme ve yavaş şarj etme bozukluğu bulunuyor.

Samsung’un Galaxy S20 Ultra’daki problemleri çözüme ulaştırmak amacıyla gösterdiği çabalar pek plana ideal ilerliyor gibi görünmüyor. SamMobile’ın haberine göre, Samsung, Galaxy S20 Ultra amacıyla yaptığı son güncellemeleri, bozukluk bildirimleri nedeniyle geri çekmek mecburiyetinde kaldı. Şirket bu kararın nedeninin ne bulunduğunu açıklamadı fakat kullanıcılar yüksek yenileme süratini kullanacağı vakit yeşil ekran manzarası ve yavaş şarj olma gibi problemları bildirmişti.

s20 ultra teknobizdeyiz
Samsung Galaxy S20 Ultra Güncellemesi Sorun Yarattı! 4

Samsung husus ile ilgili açıklama yapmadı. Şirket, yeşil ekran ve bunun gibi diğer problemları (örneğin kameranın yavaş otomatik odaklanması) çözüme ulaştırmak amacıyla çabalarken, Samsung’un en son amiral gemisinin bu problemları nedeniyle pazara kuvvetli çıkışına gölge düştü. Bunun yanı sıra cihazın 1.400 dolarlık (9.713 TL) fiyatı ile bu problemler birleşince kullanıcıların kafasındaki soru işaretleri de artıyor.

S20 Ultra’da Meydana Çıkan Problem

samsung s20 ultra yesil ekran
Samsung Galaxy S20 Ultra Güncellemesi Sorun Yarattı! 5

Kullanıcıların Samsung Galaxy S20 Ultra için paylaştıkları ekran görüntülerinde cihazın ekranı yeşile dönerken görülüyordu. Uygulama geçişlerinde de değişikliğe uğramayan bu hal amacıyla henüz tek çözüm cihazı kapayıp açmak.

Galaxy S20 Ultra’daki bu problem ekran yenileme sürati 120 Hz’deyken ve parlaklık %30’un altında bulunduğunda görülüyor. Yine tanınan bir diğer şey de bu bozukluğun Snapdragon 865 işlemcilerde değil Exynos 990 işlemcilerde meydana çıkması.

Serisinin en büyük cihazı olan Galaxy S20 Ultra, bu büyük bedeninin hakkını 6,9 inçlik dev ekranla veriyor. Tıpkı S20 ve S20 Plus’ta da bulunduğu gibi ekranın içerisine dahil edilen bir ön kameraya sahip Galaxy S20 Ultra, standart çizgileri yakından takip ediyor.

Aslında hem SD 865 hem de Exynos 990’da Samsung’un ilerlettiği 7 nm EUV teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji yardımıyla daha az yer kaplayan yongalar daha düşük enerji tüketimiyle daha yüksek performans sunuyor. Her iki yonga da dörder adet ARM Cortex A55 çekirdeklerine sahipken, Snapdragon 865’te dört adet A77 bulunuyor. Exynos 990’da ise A77 yerine iki adet A76 ve Exynos M5 çekirdekleri yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu