Sıradaki içerik:

MIUI 12 Dağıtıma Çıktı! İşte Güncelleme Alacak Cihazlar

e
sv

Samsung Galaxy S20 Serisi’nin Satışları Dibi Gördü!

293 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Güney Kore merkezli akıllı telefon yapımcısı Samsung’un S20 ailesi satış rakamlarında beklentilerin çok arkasında bir performans sergiledi!

Teknoloji dünyasının dev şirketi Samsung çoğu alanda etkinlik gösterse de en çok ehemmiyet verilen sektör olan akıllı telefon sektöründe geride kalmak istemiyor.Son dönemde Çin odaklı şirketlerin de ataklarıyla rakip adedi çoğalan Samsung bununla baş edebilmek adına elinden geleni yapıyor.

Son olarak tepe modeller bazında Galaxy S20 ailesi ile karşımıza çıkan şirket, her şeyiyle çok kuvvetli bir telefon meydana koysa da vakit vakit enteresan problemlerle de gündeme geldi.

Gakaxy S20 ailesinde yüksek bir fiyat politikası güden Samsung yetkilileri, şu ana kadar meydana gelen tablodan hiç memnun değil. Geçtiğimiz vakitlarda telefonların satış rakamlarının düşük bulunduğu ile alakalı çoğu söylenti dilden dile dolaşsa da ilk kez somut bir dayanak bizlerle paylaşıldı.

Çıkan grafik S20’lerin, hem Galaxy S9 hem de Galaxy S10’un satış rakamlarından çok geride bulunduğunu söylüyor.

Buna göre Samsung’un Galaxy S9 ailesi ABD’deki ilk haftasında 500.000 adetten çok satmayı başarmış. Galaxy S10 ailesi ile bu başarı biraz olsun düşse de hiç fena değil diyebileceğimiz bir satış adedi olan 400.000 barajının aşıldığı görülüyor.

Fakat iş Galaxy 20 modellerine gelince büyük bir düşüş bulunduğunu görmüş oluyoruz. Zira bu modellerin ilk haftadaki toplam satış adedi 200.000’e bile ulaşabilmiş değil!

Yetkililer bu durumun koronavirüs ile dayanıklı bir bağlantısının bulunduğunu ifade etse de buradaki düşüş tamamiyle salgın ile ilişkilendirilmiyor. Elbette bu performans ardından Samsung’un da nerede hata yaptığını düşünmesi gerekiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.