SamsungTelefonlar

Samsung Galaxy Note 20 Yeni S-pen Özelliği Sızdırıldı

Yurt dışı kaynaklı bir YouTube kanalı, Promo’nun Samsung Galaxy Note 20 Ultra’nın S-Pen’nin yeni özelliklerin videolarını topladı.

Bugün S-Pen’in yeni özelliklerini gösteren bir video yayınlandı. Ana yeni özellik, Bluetooth özellikli S-Pen’teki jiroskopu kullanarak cihazdan belirli bir mesafeden bir işaretçiyi veya alternatif olarak ekranda bir spot ışığı taşımanıza izin veren bir işaretçi ve spot ışığı modu gibi görünüyor.

İşaretçiyi etkinleştirmek için S-Pen üzerindeki düğmeyi basılı tutmanız ve ardından kalemi sallamanız gerekir. Bu modda, S-Pen düğmesini basılı tutmanız, kalemi yukarı ve aşağı hareket ettirerek bir tarayıcıda veya uygulamada bir sayfayı kaydırmanıza olanak tanıyan kaydırma moduna girmenizi sağlar. 

Kalem düğmesine iki kez basarak kullanıcılar lazer işaretçisi ve spot ışığı modu arasında geçiş yapabilirler. İşaretçiyi hareket ettirmek için kalem üzerinde basılı tutmanız ve bir şey seçmek için düğmeye basmanız gerekir.

Lazer işaretçisinin ekran boyutu artırılabilir veya azaltılabilir, rengi değiştirilebilir ve kullanıcıların fare işaretini daha kolay bulabilmeleri için bir “fare izi” bırakabilir.

YouTube video

Özellik düzgün olsa da, sadece ekrana dokunarak daha kolay gerçekleştirilemeyen kullanım durumunun ne olacağı tamamen belirsiz görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu