Sıradaki içerik:

Twitch Rekordan Rekora Adım Atıyor!

e
sv

Samsung Electronics Kendi Katlanabilir Camını Yapmak İstiyor

239 okunma

Samsung şu anda kendi katlanabilir camını yapamamaktan nefret edebilen tek akıllı telefon üreticisidir. Zaten dünyanın en iyi OLED panel tedarikçilerinden biri olan Kore devi, bu katlanabilir camı (UTG veya Ultra İnce Cam) kardeş şirketi Samsung Display’den alıyor.

Bununla birlikte, yeni bir rapor, Samsung Electronics’in bu UTG camını kendi kanatları altında yapmaya ve kardeş firmasından malzeme almayı bırakmak istediğini gösteriyor.

Görünüşe göre, proje çok erken aşamalarında ama katlanabilir akıllı telefonlar da öyle. Dolayısıyla, bu gelişmenin ürün fiyatlarında hemen bir yansıması göremeyebiliriz. Bununla ilgili olarak, Samsung bunu esas olarak fiyatları düşürmek ve katlanabilir akıllı telefonlardaki marjları arttırmak için yapıyor ve ürün kalitesini iyileştirmek de diğer motive edici faktör olabilir. Samsung’un mevcut en uygun fiyatlı amiral gemisi Galaxy Z Flip ve bu UTG ekranlarını ilk kullananlardan.

Kullanılan her Ultra İnce Cam panel Galaxy Z Kapağı halen Samsung Display üretiyor ve daha sonra OLED panel ile kaynaştırılıyor. Bunun maliyeti 40 $. Samsung Electronics, bu yeni girişimi başlatmak için zaten ortaklar aramaya başladı. Bu arada, Samsung Electronics’in kendine güvenen hale gelmesiyle diğer OEM’lerin Samsung Display’den katlanabilir camın kapısını açacak.

Samsung Display’in bu katlanabilir “cam” katmanları seri olarak üretmekte tekel sahibi olduğunu ve kendi kardeşlerinden rekabete sahip olmanın diğer üreticilerin onları yakalamasıyla harika olacağını belirtmek gerekir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.