Sıradaki içerik:

İOS için Google Podcast’ler Güncellendi

e
sv

Samsung, Döküm Kapasitesinin Artırıldığını Duyurdu!

179 okunma

Samsung , aşırı ultraviyole (EUV) çözümleri için artan küresel talebi karşılamak amacıyla Kore’nin Pyeongtaek’teki bir tesisinde döküm kapasitesini artırmayı planladığını açıkladı . Yeni dökümhane hattı, 5 nanometre (nm) EUV sürecine dayanan 5G, yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) ve yapay zeka (AI) çözümleri üretecek.

Genişlemeyi tartışırken, Samsung Electronics Döküm İşleri Başkanı ve Başkanı ES ES Jung şunları söyledi:

“Bu yeni üretim tesisi, Samsung’un 5nm altı süreçler için üretim kapasitesini artıracak ve EUV tabanlı çözümlere yönelik artan talebe hızla yanıt vermemizi sağlayacaktır. Aktif yatırımlar ve yeteneklerin işe alınması ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermeye kararlıyız. Bu, Samsung’un dökümhane işi için güçlü bir büyüme sağlarken yeni bir çığır açmaya devam etmemizi sağlayacaktır. ”

Şirket, yeni dökümhane hattının 2021’in ikinci yarısında tamamen faaliyete geçmesini umuyor. Orada geliştirilen donanım, 5G, HPC ve AI gibi yeni nesil teknolojilerin sağlanmasında “önemli bir rol” oynayacak. Bu teknolojiler şimdiden günlük yaşamın önemli bileşenleri olmaya başlıyor ve gelecekte daha da önem kazanacak.

Yeni döküm hattı Samsung’un EUV kapasitesini önemli ölçüde artıracak olsa da, şirket zaten 2020’nin ikinci yarısında Hwaseong fab’da 5nm EUV sürecinin seri üretimine başlamayı planlıyor. Pyeongtaek hattı gelecek yıl çalışmaya başlayacak Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nde toplam yedi dökümhane üretim hattına sahiptir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.