SamsungTelefonlar

Samsung Akıllı Telefonlar, Android’i Geride Bırakacak!

Yakın tarihli bir rapora göre Samsung , akıllı telefonlarının artık Android işletim sistemini çalıştırmayacağı bir geleceğe hazırlanıyor olabilir. Bunun yerine, Google’ın laboratuvarlarında birkaç yıldır geliştirilmekte olan yeni bir işletim sistemini çalıştıracak.

Şimdi yeni bir rapor, Samsung’un birkaç adım ileri gitmiş ve Android’i geride bırakmaya karar vermiş olabileceğini öne sürüyor. Şirket, Fuşya‘yı Android’e alternatif yapmak için çalışacak, ancak bu bir kaç yıl zaman alabilir.

Samsung’un Google’ın bu yeni açık kaynaklı işletim sistemini benimsemesinin birkaç yıl alacağını belirtiliyor.Bu muhtemelen diğer şirketlerle de örtüşecektir. Geçmişte, raporlar Fuşya’nın Google’ın Android için alternatifi olacağı duyurulmuştu. Şimdilik, Fuchsia OS’nin One UI veya Samsung’un başka bir tescilli dış görünümü ile gelip gelmeyeceğini söylemek için çok erken.

samsung android geri birakiyor teknobizdeyiz
Samsung Akıllı Telefonlar, Android'i Geride Bırakacak! 3

Fuşya’ya Geçiş Yapan Tek Şirket Samsung Olmayacak

Geçiş sadece Samsung’tan ibaret değil.Daha önce de belirtildiği gibi, bunların hepsi Google’ın yeni bir platforma geçme ana planının bir parçası. Android işletim sisteminden farklı olarak Fuşya, Linux çekirdek kodunu değil, Zircon adlı yeni bir kodu kullanacak.

Samsung, Android’den ayrılan tek şirket olmayabilir. Google, Fuşya’yı Android’e göre uygun bir alternatif haline getirirse, yeni işletim sistemi ile birlikte gelen Pixel akıllı telefonlarıyla onu ön plana çıkaracaktır.

Samsung’un Fuşya’nın gelişimi hakkında zaten bir fikre sahip durumda, şirket rakiplerine göre belirli bir avantaja sahip olabilir. Koreli firma yeni işletim sistemine erkenden alışacak ve bu erken başlangıç, şirketin Android’siz yeni bir çağda liderliğini sürdürecek.

Samsung’un kendi İşletim Sistemini sıfırdan oluşturmaya çalışmak yerine hâlâ Google‘ı tercih ettiğini görmek ilginç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu