Sıradaki içerik:

Tor Nedir? Tor Nasıl Çalışır? Tor Hakkında Her Şey!

e
sv

Samsung, 6 Ayda Araştırma Ve Geliştirmeye 8,9 Milyar Dolar Harcadı

avatar

Oğuzhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung, şirketin araştırma ve geliştirme harcamalarının bu yıl yüksek rekor kırdığını duyurdu. Şirkete göre, 2020’nin ilk yarısında araştırma ve geliştirmeye yaklaşık 8,9 milyar dolar harcadı.

Samsung, 6 ayda araştırma ve geliştirmede rekor

Samsung’un Ar-Ge göre 2020 yılının ilk altı ayında satışların 9.8% oluşturmaktadır harcama raporuna, şirket 106,074 Güney Kore’de toplam sayımın getirerek, 1,400 yeni çalışanı işe aldı.

Samsung’un 2020’nin ilk yarısında ilk beş müşterisi arasında Apple, Deutsche Telekom, Tektronix Hong Kong, Huawei ve Verizon yer aldı. Şirket, Güney Kore’de TV pazarının %32,4’üne ve akıllı telefon pazarının %16,3’üne sahipti. DRAM ve akıllı telefon ekran panelleri pazarındaki pazar payı sırasıyla %43,8 ve %41,3 oldu.

Güney Koreli teknoloji devi, geçen yılın ilk yarısında araştırma ve geliştirmeye 8,4 milyar dolar harcadı ve tüm yıl için 16,5 milyar dolar harcadı.

Samsung, akıllı telefon üretiminin büyük bir bölümünü Hindistan’a taşıyacak

The Economic Times‘ın yeni bir raporuna göre Samsung, akıllı telefon üretiminin önemli bir bölümünü Hindistan’a taşımaya hazırlanıyor.

Mevcut duruma aşina olan kaynaklar, Samsung’un Hindistan hükümetine önümüzdeki beş yıl içinde 40 milyar dolardan fazla telefon üretme planları hakkında bilgi verdiğini söylüyor. Hindistan’da üretilen ve fiyatı 200 doların üzerinde olan çoğu telefon, dünyadaki tüm ülkelere ihraç edilecek. Bu nedenle, bir sonraki Samsung akıllı telefonunuzun Hindistan’da üretilme olasılığı yüksektir.

Samsung, geçen yıl Çin’de kalan son tesisini kapattı. Bundan önce, Koreli teknoloji devi en büyük akıllı telefon fabrikasını Hindistan’ın Noida kentinde açtı ve gelecekte Samsung’un lider üretim merkezi olmaya devam edecek.

Bugün Samsung akıllı telefon üretiminin bir diğer merkezi, Çin’den sonra en büyük ikinci akıllı telefon ihracatçısı olan Vietnam’dır.

Firmanın geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra akıllı telefonlarını ortaya çıkardığını belirtmekte fayda var.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.