Sıradaki içerik:

Microsoft, Surface Tabletleri İçin “Thermal Dock” Patentini Aldı

e
sv

Samsung, 50MP ISOCELL GN1 Kamera Sensörünü Duyurdu!

135 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung, ISOCELL GN1 adlı yeni 50MP görüntü sensörünü duyurdu. Hem Dual Pixel hem de Tetracell teknolojilerine sahip olan ve 1.2μm boyutlu piksellerle gelen ilk modeldir. İkincisi, sensörün 4’ten 1’e binmiş modda çekim yapmaya göre ayarlandığı, 12.5MP görüntüler çıkardığı, ancak etkili bir şekilde 2,4μm pikselleri olduğu anlamına gelir.

Samsung’daki sensör işinin yönetim kurulu başkan yardımcısı Yongin Park’a göre ISOCELL GN1, Samsung’un “giderek artan çeşitlilik gösteren pazar ihtiyaçlarına yakın bir şekilde hitap eden yüksek performanslı görüntü sensörleri” sunmanın bir başka yoludur.

Diğer yandan Çift Piksel, her pikselin, ultra yüksek çözünürlüklü binned görüntüleyiciler devralmadan önceki sensörler gibi, odaklama için kullanılmasına izin veren iki fotodiyot bulunduğu anlamına gelir. Samsung ayrıca 100MP fotoğraf çekmek için her bir fotodiyottan bilgileri kendi başına alabilen bir algoritma kullanıyor. Kesinlikle geleneksel bir 100MP sensörden daha fazla enterpolasyon içeriyor olsa da, ayrıntı seviyesi kritik olduğunda bunlar kullanışlı olmalıdır.

Samsung ayrıca ISOCELL GN1’e Smart-ISO, gerçek zamanlı HDR ve EIS de sağladı ve sensör 30 fps video kaydında 8K’yı destekliyor.

Kitlesel üretim çoktan başladı ve her an onunla akıllı telefonlar görmeye başlamalıyız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.