Sıradaki içerik:

Realme 6 Pro 5 Mayıs’ta Avrupa’ya Geliyor

e
sv

Samsung 250MP Kamera Sensörü Üstünde Çalışıyor

241 okunma

Akıllı telefon endüstrisi şimdi Kameralar ve yüksek yenileme sürati ekranlarında daha yüksek megapiksel sayısına doğru yarışıyor. Bunu teyit etmek amacıyla, 2019’un ikinci yarısı 108MP kameralı telefonlar amacıyla bir yarış gördü. Samsung 250MP kamera Görüntü duyargaü geliştirdiğinden ve yakında pazara çıkacağı söyleniyor.

Bir rapora göre , Samsung yeni bir 250MP kamera duyargaü geliştirirken şeyleri renklendirmek istiyor. Raporda, 250MP ISOCELL görüntü duyargaünün ebatının bir inç ya da daha çok olma ihtimalini ve akıllı telefon kamerasının öncekinden biraz daha büyük olma ihtimalini belirtti.
Buna karşılık, sahip olunan 64MP ve 108MP duyargalerin ebatı sırayla 1 / 1.72 ve 1 / 1.33 inç’tir. Sektör uzmanları, megapiksel oyununun duyarga ebatında bir artışa yol açtığı ve gelecekteki muhakkak bir inçlik işareti kıracağı görüşündeler.

Ayrıca, Samsung uzun süredir söylentisi olan 150MP duyargaünün Ar-Ge’sini tamamladı. Yakında seri üretime girmesi bekleniyor ve bu senenin ikinci %50 sinde cihazlara donatılacak. Xiaomi, geride bıraktığımız sene bulunduğu gibi 150MP duyargaünü yeni bir akıllı telefonla başlatması bekleniyor. Oppo ve Vivo da karışıma katılabilir.

Samsung’un aynı vakitte en büyük kamera duyargalü telefon yarışına katılmaya hevesli bulunduğunu ve yeni pazara sürülen S20 serisinde bulunduğu gibi, yaklaşan Galaxy Note 20’nin 100MP + duyarga kullanması bekleniyor. Megapiksel harp alma merkezi aşamasında, şirketlerin bu duyarga becerilerini program işlemleriyle nasıl ele aldıklarını görmek enteresan olacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.