Sıradaki içerik:

iPhone Sahiplerimi çok ciddi bir tehlike bekliyor!

e
sv

Samsung 108 Megapiksel kamera amacıyla tarihi açıkladı!

243 okunma

Akıllı telefon pazarında yüksek çözünürlük yarışı devam ediyor. Son dönemde 48 Megapikselin standartlaşmaya başladığı günümüzde, 64 Megapiksele geçiş amacıyla adımlar atılırken, Samsung 108 Megapiksel kameranın müjdesini verdi.

Xiaomi Gelecek Görüntü Teknolojileri Etkileşim Konferansı’nda 64 MP Samsung ISOCELL GW1 sensörün detaylarını paylaşan Xiaomi’nin, aynı vakitte 108 MP Samsung ISOCELL kamera sensörü amacıyla müjdeli haberi verdiğini duyurmuştuk.

Samsung 108 Megapiksel kamera sensörünü tanıtacak!

Samsung nihayet bu konudaki sessizliğini bozdu ve çıkış tarihini açıkladı. 12 Ağustos tarihinde düzenlenecek olan aktivite kapsamında 108 Megapiksel çözünürlüğündeki kamera sensörü resmiyet kazanacak. İlk açıklamalar, bu kamera sensörünün 2020 senesinde telefonlarda yer alacağı yönündeydi.

Bu tarihin revize edilmiş olma olsılığı yüksek. Zira, Xiaomi Mi Mix 4 modelinde bu kameranın kullanılma olsılığı bulunuyor. Mi Mix 4’ün bu sene bitmeden satışa sunulacağını öneme aldığımızda 108 Megapiksel kamera ile gelip gelmeyeceği konusu ile ilgili halen net bahsetmek olası değil.

108 Megapiksel çözünürlüğündeki bir kamera normalde 27 Megapiksel çözünürlükte çekim yapar. Belki de kamera uygulamasının Pro modu kullanılarak 108 Megapiksel çözünürlüğünde yani 12032×9024 piksel çekim yapılabilir.

Quad Bayer sensörler natural çözünürlüğünün dörtte biri çözünürlükte çekim gerçekleştirme üzere geliştirilmiş ve üretilmiştir. Daha net bir şekilde anlatmak gerek görülürse dört piksel birleşerek tek pikseli oluşturmakta.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • Mehmet 2 sene önce
  • teşekkürler

avatar
  • Ramazan 2 sene önce
  • Güzel yazı olmuş

avatar
  • Ramazan 2 sene önce
  • Merhaba web siten gerçekten çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum