Gündem

Samsun’da KYK Yurdunda Kalan Öğrenciler Yemekten Zehirlendi! ‘Yemeklerimizde Hijyen Yok’

Samsun’da KYK Karadeniz Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler, yemeklerden zehirlendikleri gerekçesiyle yurdun bahçesinde eylem yaptı. 

Samsun Valiliği de konuyla ilgili açıklama yaptı.

samsunda kyk yurdunda kalan ogrenciler yemekten zehirlendi yemeklerimizde hijyen yok 0

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Yerleşkesi KYK Karadeniz Erkek Öğrenci Yurdu önünde toplanan bir grup öğrenci gıda zehirlenmeleri iddiaları nedeniyle gösteri yaptı.

Yurtta kalan öğrenciler yemekhane ve kantindeki yiyeceklerin hijyenik olamadığını iddia ederek yurdun bahçesinde toplandı. Alkış ve ıslıklar ile protesto yapan öğrenciler, yemeklerin daha hijyenik çıkmasını istedi.

‘Karnımız doysun diye yemek yiyoruz’

Kağan Yaldır, yemeklerden memnun olmadıklarını ifade ederek, ‘Yemeklerde lezzet aramıyoruz, karnımız doysun diye yemek yiyoruz. Buradaki arkadaşlarım hastalanmaya başladı. Yemeklerin düzeltilmesini istiyoruz.’ dedi.

Valilikten açıklama

samsunda kyk yurdunda kalan ogrenciler yemekten zehirlendi yemeklerimizde hijyen yok 1

Samsun Valiliği ise konu hakkında yaptığı açıklamada, “KYK Karadeniz Erkek Öğrenci Yurdundaki Yemekhane ve Kantin İşletmesi belirli aralıklarla denetlenmektedir. Son iki ay içerisinde 11 Kasım 2022 ve 23 Aralık 2022 tarihlerinde denetlenmiş olup, bu denetimlerde herhangi bir eksiklik ve aksaklık tespit edilmemiştir. 30-31 Aralık 2022 tarihlerinde bazı öğrencilerimizin ishal ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye götürülmesi üzerine 30-31 Aralık 2022 – 01 Ocak 2023 günlerinde çıkarılan yemeklere ait numuneler İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne tahlile gönderilmiştir. Konu valiliğimizce yakından takip edilmektedir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/samsun-da-kyk-yurdunda-kalan-ogrenciler-yemekten-zehirlendi-yemeklerimizde-hijyen-yok-1118548

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu