Gündem

Sakarya Havai Fişek Fabrikasındaki Patlamada Oğlunu Kaybeden Babaya Cürüm Duyurusu

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada oğlunu kaybeden Muammer Yılmaz hakkında, “duruşmalardaki hal ve hareketleri” nedeniyle cürüm duyurusunda bulunuldu.

sakarya havai fisek fabrikasindaki patlamada oglunu kaybeden babaya curum duyurusu 0 XiJUdjy2

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında 2020’de meydana gelen patlamada yedi kişi ömrünü yitirdi, 126 kişi ise yaralandı. Patlamayla ilgili davada, olayda ihmali bulunan yedi kişinin mahpusla cezalandırılmasına karar verildi.

Sanık Yaşar Coşkun’un yeğeni şikâyette bulundu

sakarya havai fisek fabrikasindaki patlamada oglunu kaybeden babaya curum duyurusu 1 TyjUvX7f

Cumhuriyet’ten Rengin Tamoçin imzalı habere nazaran, mahkeme geçen gün gerekçeli kararını açıkladı ve sanık Yaşar Coşkun’un yeğeni ve avukatı Abdullah Tekneci, patlamada hayatını yitiren Halis Yılmaz’ın babası Muammer Yılmaz hakkında, “duruşmalardaki hal ve hareketleri” nedeniyle şikâyette bulundu.

Muammer Yılmaz, “Davayı çok fazla takip eden hangi aile varsa onun üzerine yüklenme maksatları olduğunu düşünüyorum. Benim canıma mal olsa da bunun peşindeyim. Ellerinden geleni arkasına koymasınlar” diye konuştu.

Kaynak: https://onedio.com/haber/sakarya-havai-fisek-fabrikasindaki-patlamada-oglunu-kaybeden-babaya-suc-duyurusu-1066259

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu