Sadece iPhone 12 Pro Max’in mmWave 5G’ye Sahip Olacağı İddia Ediliyor!

1 dk


Apple’ın 5G’yi benimsemesinin zor olduğu kanıtlandı. Bir kablosuz endüstri kaynağı, Fast Company’ye yalnızca bir iPhone 12 modelinin mmWave 5G’yi destekleyeceğini söyledi. Önceki raporlar, her iki Pro modelinde de buna sahip olacağını iddia ediyordu.

Yalnızca daha büyük iPhone 12 Pro Max , yüksek frekanslı sinyali (26-28 GHz) işlemek için gereken ekstra antenleri sığdırmak için yeterli alana sahiptir. Hepsi bu da değil, mmWave’in daha yüksek bir güç tüketimine sahip olduğu bildirildi, bu nedenle daha küçük pil Max olmayan model onu kesmez.

Tüm bu sorunun karşılığı çok hızlı bir bağlantıdır. Gigabit hızları veya daha yüksek, en azından teorik olarak pratikte yüzlerce megabit. Tüm iPhone 12 modelleri (Pro olmayanlar bile) alt 6 versiyonu 5G’yi destekleyecektir.

 

Her neyse, mmWave zor ve çoğu ülke henüz operasyonel ağlara sahip değil. Bu yüzden sadece ABD, Güney Kore ve Japonya mmWave modelini alacak, diye eklendi. Bunun yerine diğer bölgeler telefonun alt 6 versiyonunu alacak.

Önceki raporlar, Apple’ın mmWave iPhone’larının geliştirilmesiyle programın iki ay gerisinde kaldığını iddia ediyordu. Şirketin yeni akıllı telefonlarını Ekim ayında duyurması bekleniyor ve mmWave özellikli Pro Max’in daha sonraki bir tarihte gelmesi oldukça olası.

Daha fazlası için TeknoBizdeyiz’i takipte kalın. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

74
9 Paylaşım, 74 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir