Oyun

Roblox oyuncularına Spotify müjdesi!

Metaverse kavramını teknoloji dünyası yeni duymaya başlasa da ana fikri yıllardır yansıtan oyunlar piyasada vardı. Roblox bunun en yeterli örneklerinden biri. Oyun, gerçekçilik vadetmese de topluluğun yarattığı sınırsız öğelerle sınırsız dünyalar oluşturmayı sağlıyor. Oynayanları ekrana hapseden Roblox, artık de oyun içerisinde Spotify’ı entegre etmek için birinci adımları attı.

Roblox ve Spotify ortasında kurulan muahede, Roblox’a yeni bir özellik eklemekle bir arada Spotify’ı da metaverse dünyasına resmen sokuyor.

Roblox, Spotify Adası ile bir birincisi gerçekleştiriyor

Birinci gününde 7.800 civarı oyuncuyu konuk eden sanal ada, Spotify’ın metaverse’e adım atmasında kıymetli bir adım. Şu sıralar büyük şirketler, metaverse’de kendilerine yer edinmeye çalışıyor ve Spotify’ın bu husustaki stratejisi, Roblox üzere oyunlara yerleşerek gelir elde etmek olmuş.

roblox oyuncularina spotify mujdesi 0 7D9nM6Oa

Roblox’a eklenen Spotify Adası haritasında oyuncular, harita etrafına saçılan sesleri birleştirip beat merkezlerini keşfedebiliyor ve kendi müziklerini yaratabiliyorlar. Çoğunlukla yaratıcılığın konuşulduğu bu haritada her bir müzik çeşidi için özel alanlar bulunuyor. Örneğin K-Pop’u temsil eden K-Park isminde bir bölge var ve bu bölgede K-Pop’a dair izler görebiliyorsunuz.

Spotify’ın Gizmodo’ya verdiği demeçte şu tabirler kullanıldı:

“Spotify’da, kullanıcılarımız için nerede olurlarsa olsunlar ve nasıl dinlemeyi seçerlerse seçsinler onlarla tanışan tecrübeler yaratmanın çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz ve Spotify Island tam da bunu yapmamıza müsaade veriyor. Roblox’taki Spotify Adası, Spotify’ın metaverse’teki birinci adımını temsil ediyor ve gelecekte Ada’ya daha da heyecan verici tecrübeler getirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Spotify

Kaynak: https://shiftdelete.net/roblox-oyuncularina-spotify-mujdesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu