Rivian,İlk Elektrikli Arabasını Fabrikadan Çıkardı

1 dk


Rivian, geçtiğimiz aylarda heyecanla beklenen elektrikli arabası R1T’nin gecikeceğini duyurmuştu.Bu bağlamda bekleyenlerine hayal kırıklığı yaratan şirketin kelam konusu aracı, daha sonra Jeff Bezos’la birlikte uzaya çıkan Blue Origin grubunda görülmüştü. Hayli performanslı ve hoş görünen araçlar üreteceğini bizlere gösteren Rivian, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamayla Elon Musk’ın bile dikkatini çekmişti.

Elektrikli araç dalının yeni başkanı Tesla’ya rakip olması beklenen şirket, alıcısıyla buluşmaya hazır olan birinci elektrikli arabasını fabrikasından çıkardı.

Teslimatlar yakında başlayabilir:

Kelam konusu gelişmeyi Rivian’nın CEO’su RJ Scaringe, Twitter hesabından paylaştı. Aylar süren hazırlık kademelerinden sonra alıcısıyla buluşmaya hazır olan birinci R1T modelinin üretim kademelerinin sonuna geldiğini belirten Scaringe, yaptığı paylaşımda üretim grubuna teşekkür etti ve araçları alıcılarıyla buluşturmak için sabırsızlandıklarını söyledi.

Daha evvel Rivian, halka arz edildiğinde 80 milyar dolar bedelinde olup olmayacağıyla gündemdeydi. Daha 1 eser bile pazara sunmadan bu bedelin beklenmesi, rakibi Tesla’nın kurucularından Elon Musk’tan reaksiyon gelmişti.

Müşteri tecrübelerine nazaran Tesla karşısındaki yerini göreceğimiz Rivian’ın nasıl bir tecrübe sunacağı hala merak konusu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

57
7 Paylaşım, 57 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir