Kripto Para

Ripple’ın Hukuk Danışmanı, SEC’i Gaye Aldı

Ripple’ın hukuk danışmanı Stuart Alderoty, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) amaç aldı.

SEC ve LBRY ortasındaki davaya değinen Alderoty, SEC’in Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) “çocuk masasına” (iş arkadaşları ve işveren tarafından faaliyetlerden ve vazifelerden düşürülme manasında kullanılan bir deyim) düşürmeye devam ettiğini söyledi. Alderoty’e nazaran düzenleyici, erişiminin dışında kalan yerlere de saldırarak “uygulama yoluyla düzenleme” yaklaşımıyla agresif bir siyaset izliyor. Bu da CFTC’nin yetkilerinin kısıtlanmasına neden oluyor.

SEC ve LBRY ortasındaki davanın bir duruşmasına katılan avukat John Deaton, SEC’in argümanının “korkutucu” olduğunu lisana getirdi. Deaton’a nazaran SEC, kimi bireylerin harcama yapmak için LBC token’larını aldığını sav etse de yarar argümanını kesin bir lisanla reddetti. Düzenleyiciye nazaran rastgele bir token, küçük bir kar beklentisi olsa bile menkul değer olarak sınıflandırılabilir.

“Bunu bir dakika düşünmenizi istiyorum zira bu çok tehlikeli. Bu, her türlü varlık sınıfını gasp edebilecek bir şey”

Deaton, SEC Lideri Gary Gensler’in Bitcoin’i bir “emtia” olarak nitelendirmesine rağmen, bahsedilen bu tarifin Bitcoin için dahi geçerli olabileceğini düşünüyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ripplein-hukuk-danismani-seci-hedef-aldi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu