Kripto Para

Ripple, SEC Davasında Son Evrakları Sundu

Ripple ve SEC ortasındaki hukuk savaşı, Ripple danışmanı Stuart Alderoty’e nazaran son cinse girdi.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), uzun bir müddet evvel Ripple’ı XRP’nin kayıt dışı menkul değer satışları gerçekleştirdiği teziyle mahkemeye verdi. SEC ve Ripple ortasında yaklaşık 2 yıldır süren yasal bir savaş var. Geçtiğimiz günlerde dava için yeni destekçiler katıldı ve özetler mahkemeye sunuldu. Ripple, dava için son bir adım daha attı.

Ripple, Mahkemeye Son Dokümanlarını Verdi

Ripple’ın Genel Danışmanı Stuart Alderoty‘ye nazaran, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile Ripple ortasındaki davada sona yaklaşıldı.

Alderoty, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Ripple’ın davada mahkemeden kendi lehine karar vermesini isteyen son sunumunu yaptığını duyurdu. Alderoty ayrıyeten, şirketin tüm kripto sanayisi ismine yaptığı savunmayla gurur duyduğunu ve mahkemeye karşı yanlışsız davrandığını belirtti.

Önergede Ripple, menkul değerler düzenleyicisinin XRP’nin bir yatırım kontratının teklifi yahut satışı olduğuna ve neden federal menkul değerler kanunları uyarınca bir menkul değer olduğuna dair delil sunamadığı için SEC’in özet yargılamaya geçme muhalefetinin bir kenara itilmesi gerektiğini savundu.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ripple-sec-davasinda-son-belgeleri-sundu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu