Oyun

Riot Games MMO FPS oyunu yapıyor! Valorant cihanında geçecek

League of Legends ve Valorant oyunlarıyla ülkemizde de olmak üzere büyük muvaffakiyetler yakalayan Riot Games’in yeni oyunlar üzerinde çalışma yaptığını biliyoruz. League of Legends için spin-off biçiminde oyunlar için çalışma yapan şirket, artık ise pek kimsenin beklemediği bir stile adım atacak. O denli ki Riot Games yeni oyun için iş alımları açtı. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Riot Games yeni oyun çalışmalarına başladı!

Riot Games’in web sitesinde yayınlanan ilana nazaran şirket Destiny 2‘ye benzeri bir yapıda yeni bir oyun yapıyor. Şirket, ”yayınlanmamış bir Ar-Ge ürünü” için oyun dizayncısı arıyor. Ek olarak ilan ile birlikte “MMO FPS, Rekabetçi ve dönem odaklı ARPG oyunlarındaki çağdaş ilerleme sistemlerinin derinliklerini bilen” biri aranıyor. Ayrıyeten “yayınlanmamış Ar-Ge ürünü” için öbür iş ilanlarında bir gereklilik olarak Unreal Engine oyun motoru tecrübesi istenmesi de dikkatlerden kaçmadı.

riot games mmo fps oyunu yapiyor valorant cihaninda gececek 0 QG8GOkQC

Henüz Riot Games yeni oyununun neye benzediğini bilmesek de bu aranan özellikler yeni oyunun Destiny 2 üzere olacağını varsaymamıza müsaade veriyor. Ek olarak yeni üretim hakkında birtakım argümanlar mevcut. Bu tezlerden en dikkat çekeni yeni oyunun Valorant cihanında geçiyor oluşu. Riot Games tanınan FPS rekabetçi oyunu Valorant ile büyük bir muvaffakiyet elde etti. Bu sebeple yeni oyununda da Valorant evreninden ilerleyip bu başarıyı sürdürmek istemesi sürpriz olmaz.

Destiny 2, genel sınırlarıyla ve yakaladığı muvaffakiyet sayesinde şu anda rakipsiz bir durumda. İçerik manasında da daima olarak desteklenen imal, MMO FPS tipindeki en başarılı oyunlardan biri. Bunun farkında olan Riot Games’in bu alanda güçlü bir rakip olmak isteyebileceği ise bu iddiayı daha da güçlendiriyor. Tekrar de bunların birer sav olduğunu ve yalnızca iş ilanları üzerinden yapılan varsayımlardan oluştuğunu belirtmek gerekiyor.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Riot Games yeni oyun argümanları gerçek çıkarsa başarılı olabilir mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/riot-games-yeni-oyun-calismalarina-basladi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu