Kripto Para

Revolut, Kripto Kışına Karşın Gelirlerini Artırdı

Fintech şirketi Revolut, kripto kışının ağır geçtiği 2022 yılında gelirlerini yüzde 33 oranında artırmayı başardı.

Geçtiğimiz yıl kripto kuruluşları için sert bir kış yaşandı. FTX’in de iflas ettiği 2022 yılında, binlerce kripto kuruluşu kuvvetli süreçlerden geçti. Bu süreçlerde, iflas eden yahut ziyan eden şirket sayısı çoğaldı. Lakin İngiltere merkezli Fintech şirketi Revolut, geçtiğimiz yıl tüm güçlü süreçlere karşın gelirlerini yüzde 33 oranında artırdı.

Revolut, Geçtiğimiz Yıl Gelir Artışı Yaşadı

Londra merkezli Fintech şirketi Revolut, 2022 yılında gelirlerini 1 milyar doların üzerine çıkarmayı başardı.

Kripto kışının kuvvetli geçtiği 2022 yılında Revolut, ödemeler, abonelikler ve işletme hesapları üzere gelirlerden 1.3 milyar dolarlık bir gelir elde etti. Bu ölçü, şirketin 2022 yılında gelirlerini yüzde 33 oranında artırması manasına geliyor. Şirketin finans yöneticisi Mikko Salovaara, bu gelir artışını “güçlü bir ivme kazanma” olarak kıymetlendirdi.

Denetleyici ve düzenleyici kurum olan FRC’ye bağlı bir halde hareket eden Revolut, muhasebe sisteminin yetersiz bulunmasının akabinde 2021 yılında yapılanmaya gitmişti. Hususla ilgili konuşan Salovaara, “Muhasebe sistemlerimizin değiştirilmesi gerekiyordu. Mümkün olan en yüksek muhasebe standartlarına tabi tutulduk.” dedi.

Açıklanan bilgilere nazaran, 2022 yılında Revolut’un elde ettiği gelirlerin yaklaşık yüzde 10’unu kripto tarafı oluşturuyor. Salovaara, bu durumu kripto kışına bağladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/revolut-kripto-kisina-ragmen-gelirlerini-artirdi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu