Oyun

Resident Evil 9 geliyor! Öyküsü ve geçeceği yer sızdı

Resident Evil Village ile korku-gerilim serisini daha fazla oyuncuya ulaştırmayı başaran Capcom, nihayet Resident Evil 9 üzerinde çalışmaya başlamış olabilir. İnternete sızdırılan birinci ayrıntılar, oyunun ismini ve öyküsünü ortaya çıkardı.

Resident Evil 9 “Apocalypse” ne vakit çıkacak?

Yaklaşık bir ay evvel düzenlenen Capcom lansmanında Resident Evil serisinin yol haritası paylaşıldı. Resident Evil Village’a DLC’ler ve Resident Evil 4 Remake’in geleceğini öğrendik. Artık ise Resident Evil 9 sızıntıları ortaya çıktı. Yeni bilgilerde oyunun geçeceği yer, düşmanlar ve kıssası yer aldı.

resident evil 9 geliyor oykusu ve gececegi yer sizdi 0 VFFIUlfi

4chan isimli forumdaki bilgilere nazaran yeni oyun, “Apocalypse” (Kıyamet) olarak isimlendiriliyor. Halihazırda imal etabına giren Resident Evil 9,hayaletli kasabada gizemli bir vefatı araştıran yeni karakteri ele alacak. Residen Evil “Apocalypse” ile oyuncular, kasabaya ve etrafında bölgelerde maceraya çıkacak.

Oyundaki düşmanlar mitolojik hayvanlara benzeyecek çeşitli yaratıklar olacak. Oyunla ilgili farklı bir sav ise düşmanların (veya hayvanların) kendilerini dost olarak göstererek yaklaşabileceğini söylüyor.

Mitolojik hayvanların oyunda düşman olması şaşırtan görünmüyor, zira Resident Evil Village’ta kurt adam gibisi düşmanlar vardı. Resident Evil 9’da ayrıyeten Lady Dimitrescu’ya emsal bir başdüşman olabileceği de sav edildi.

resident evil 9 geliyor oykusu ve gececegi yer sizdi 1 NccPWmNy

Yine de Capcom’dan şimdi doğrulama gelmediğini ve 4chan’ın herkese açık bir forum olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu sızıntılar yanlışsız olabilir, fakat yeni Resident Evil için beklemek gerekiyor. Resident Evil 4 Remake’in 2023’te çıkacağını da hatırlatalım.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/resident-evil-9-geliyor-hikayesi-ve-gececegi-yer-sizdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu