Kripto Para

Rekor Düzeyde XRP Kilidi Açıldı, Neler Oluyor?

WhaleAlert, bilinmeyen cüzdanlarda yaklaşık 1 milyar adet Ripple’ın (XRP) kilidinin açıldığını duyurdu.

Kripto sanayisinde, birçok majör projenin akıbeti merak konusu oldu. Terra krizinin yaşanması ve FTX‘in iflas etmesi evvelki yıla damga vurdu. Solana da bu olayların akabinde güçlü bir düşüş yaşadı. Öteki taraftan Ripple, SEC ile süregelen davasının sonucuna odaklandı. Tüm kripto ekosisteminin diken üstünde olduğu bu günlerde, WhaleAlert‘ten bir alarm geldi. Kripto takip kuruluşu, 1 milyara yakın XRP‘nin kilidinin açıldığını söz etti.

XRP Kilitleri Açılıyor, Bu Neyin İşareti?

Yılın birinci gününde, yaklaşık 310 milyon dolarlık 1 milyar adet Ripple’ın (XRP) kilidi açıldı. Bu kilit açılımı, XRP’nin topluluğu tarafından hayli olağan karşılandı. Lakin bu sefer durum biraz farklı ilerledi. Daha evvelki yüksek ölçülü kilit açılımları, Ripple emanetlerinden açılmıştı. Bu seferki kilit açılımı, bilinmeyen cüzdanlarda gerçekleşti.

Bithomp, kilit açılımı gerçekleşen bu cüzdanları, her biri şu anda 1 milyar adet XRP tutan şirkete ilişkin lokal bir cüzdan olarak tanımladı. Bugün kilidi açılan varlıklar ise hala cüzdanlarda tutulurken, borsalara rastgele bir giriş sağlanmadı.

Bilindiği üzere, her ay emanet cüzdanlardan belli bir XRP‘nin kilidi açılıyor. Bu olay, XRP‘nin direkt şirket tarafından süreçlerde kullanımını amaçlıyor. Başlangıçta 100 milyar XRP arzının yüzde 55‘i bu çeşit hesaplarda kilitlenmişti. Bu emanetçiler yeni olarak, yüzde 47′lik bir orana düştü.

Belki de Ripple tarafının en kıymetli konularından birisi olan bu arz durumunun ortasında, WhaleAlert tarafından paylaşılan bilinmeyen cüzdanlar dikkat çekti. Kilitleri açılan varlıklar, dolanıma dahil olarak token enflasyonunda artışa neden olabiliyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/rekor-seviyede-xrp-kilidi-acildi-neler-oluyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu