Sosyal Medya

Reels kullananlara müjde! Meta, çok beklenen o özelliği duyurdu

WhatsApp, Instagram ve Facebook üçlüsünün sahibi olan Meta, Reels için yeniliklerini hizmete sunuyor. Kullanıcılar Facebook Reels özelliğindeki video süresinin artmasını istiyordu. Bu istekleri gözden geçiren Meta, yaptığı duyuru ile Facebook Reels özelliğinin süre sınırını artırdı.

Facebook Reels özelliğindeki video sınırı 90 saniyeye çıkarıldı

Eskiden Facebook Reels özelliğinde video süre sınırı 60 saniye idi. Şimdi ise bu sınır 90 saniyeye çıkarıldı. Kullanıcılar artık Facebook’taki Reels özelliğinde 90 saniyeye varan videoları yükleyebilecek. Kullanıcılar bu değişikliği oldukça hoş karşıladı. Bahsettiğimiz üzere bu değişiklik uzun zamandır bekleniyordu.

Bu değişikliğin yanı sıra Meta, halihazırda bulunan şablonları kullanarak kendi videolarındaki şablonları ile değiştirebilecek. Böylelikle içerik üretimi eşiği daha da artırılmış olacak.

reels kullananlara mujde meta cok beklenen o ozelligi duyurdu 0 d8DBsEDz Facebook Reels özelliği. (Meta)

Grooves özelliği de Facebook Reels için gelen başka bir özellik. Grooves sayesinde klipteki hareketler ile şarkıdaki ritim bir harmoni içerisinde çalışacak. Bu özellik Instagram Reels ve TikTok uygulamasında mevcuttu.

Meta’nın Reels özelliği hızla büyümeye devam ediyor

Meta, Facebook Reels özelliğini ilk olarak Asya ülkelerinde test etmeye başlamıştı. Testler bitince şirket, Facebook Reels özelliğini tüm dünyada kullanıma sundu.

Instagram ve Facebook Reels özelliği, TikTok’a bir rakip ve alternatif olarak, kullanıcıların Instagram ve Facebook uygulamasında daha fazla zaman geçirmesini hedefliyor. Bunun yanı sıra, Meta, Reels için yeni özellikler sunmaya devam ederek, içerik oluşturucularının keşfedilmesini daha da kolaylaştırmayı planlıyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/reels-kullananlara-mujde-meta-cok-beklenen-o-ozelligi-duyurdu-64049995635c856a3a49e5c0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu