TelefonlarXiaomi

Redmi Note Serisi Artık Daha Hızlı Şarj Olacak

Xiaomi, Redmi Note serisi cihazlarıyla hem ülkemizde hem de bütün dünyada büyük bir popülarite kazandı. Fiyatına göre sunmuş olduğu yüksek performansıyla seri bütün kullanıcıların gözdesi durumuna geldi. Son ilerlemelere bakarsak Redmi ailesi yaptığı yeni inovasyonlar ile hep destekleyen marka, seriye şarj konusu ile ilgili seviye atlatmayı planlıyor.

Redmi Note serisi bundan sonra daha hızlı şarj olacak

Digital Chat Station adlı bir Weibo kullanıcısı doğrulusunda paylaşılan rapora zaten Xiaomi’nin Redmi Note serisi akıllı telefonlarına 100W hızlı şarj desteğini getirmeyi planlıyor. Ancak global modeller büyük olasılıkla bu ilerlemeden birkaç sene içersinde faydalanacak. Hali hazırda Redmi serisinde 67W hızlı şarj desteğine sahip cihazlar olsa da bu yalnızca Çin’de satılan modeller amacıyla geçerli.

redmi hizli sarj teknobizdeyiz
Redmi Note Serisi Artık Daha Hızlı Şarj Olacak 4

Şu an için bu teknolojinin özel olarak ne zaman resmiyete kavuşacağı ya da hangi cihazla tanıtılacağı doğrulanmadı. Ancak markanın ilerlettiği yeni teknolojileri kısa sürede adapte ettiğini göz önünde bulundurursak; Note 11 ya da Note 12 serisinin 100W hızlı şarj desteği sayesinde geleceğini ön görü edebiliriz.

Üst seviye cihazlar daha da hızlı şarj olacak

Redmi Note ailesine yeni hızlışarj teknolojileri getirecek Xiaomi, üst civar modelleri de unutmadı. Marka yakın tarihlerde yeni 200W HyperCharge teknolojisini duyurdu. Bu sayede 4000 mAh kapasiteli bir bataryayı 0’dan yüzde 50 standardına yalnızca 3 dakikada doldurmak mümkün. Bataryanın tam şarj olmasıysa aşağı yukarı 8 dakikaya tekabül ediyor.

xiaomi 200w hizli sarj teknobizdeyiz
Redmi Note Serisi Artık Daha Hızlı Şarj Olacak 5

200W’lık HyperCharge, halihazırda sarfedilen 120W’lık hem kablolu hem de kablosuz şarj teknolojisinden 2 kat hızlı performans sergiliyor. Şu anlık ne yazık ki kablosuz şarj doğrultusunda yeni bir ilerleme bulunmuyor. Yeni teknolojilere kısa sürede adapte eden Xiaomi’nin ilk olarak Mi 12 ya da Mi 13 ailesi cihazlarında 200W’lık süratli şarj desteğini tanıtacağı bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu