Sosyal Medya

Reddit’ten lisan bariyerlerini yıkacak satın alım

Popüler toplumsal medya platformu Reddit, makine tahsili projelerine yatırım yapmaya devam ediyor. Şirketten gelen son açıklamaya nazaran, doğal lisan sürece firması MeaningCloud’u açıklanmayan bir fiyata bünyesine kattı.

Reddit, doğal lisan sürece firması MeaningCloud’u bünyesine kattı

Reddit, makine dili konusunda amaçlarını büyüten şirketlerin başında geliyor. Özel olarak yapılandırılmamış içerikten mana çıkarma üzerine çalışan MeaningCloud, Reddit’teki konuşmaları tahlil etmesiyle biliniyordu.

redditten lisan bariyerlerini yikacak satin alim 0 EbdZQZ1c

2015 yılında kurulan İspanya merkezli firma, yapılandırılmamış dataların sınıflandırılması üzerinde çalışıyor. Halihazırda Reddit arayüzünde kullanıcılara teklifler sunan MeaningCloud algoritması, doğal lisan sürece sayesinde web içeriklerini değerlendirebiliyor.

Bu satın alım ayrıyeten Reddit’in Avrupa pazarına giriş yapmasını da mümkün hale getirecek. İspanya’da bir ofise sahip olacak platform, günümüzde daha çok ABD ve Kanada üzere ülkelerde tanınan olarak tercih ediliyor. Lakin doğal lisan sürece firmasına yapılan yatırımla diğer lisanlarda genişlemesi mümkün olacak.

Reddit Data Lider Yardımcısı Jack Hanlon mutabakatla ilgili olarak şu tabirleri kullandı:

MeaningCloud, topluluğumuzun aradıkları ilgili bilgileri daha da süratli almasına yardımcı olarak Reddit platformunu güçlendirmeye yardımcı oluyor. MeaningClound’un teknolojisinin eklenmesiyle, kullanıcılarımıza daha kolay, daha varlıklı ve daha alakalı içerik sağlama misyonuna devam edebiliriz. Yetenekli MeaningCloud takımını Reddit’te ağırlamaktan heyecan duyuyoruz.

redditten lisan bariyerlerini yikacak satin alim 1 Z4qvHMWu

Reddit’in son vakitlerde makine tahsiline ait dikkat alımlı adımlar attığını söylemek mümkün. Platform geçtiğimiz aylarda kullanıcılara özel içerikler sunan, bireyleştirilmiş bir arayüz olan Keşfet özelliğini devreye almıştı.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/redditten-dil-bariyerlerini-yikacak-satin-alim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu