Sosyal Medya

Reddit CEO’su: Elon Musk internetle ilgili hiçbir şey bilmiyor

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teşebbüsü artık de Eski Reddit CEO’su Yishan Wong tarafından eleştirildi. Musk’ın, Twitter’ı almasından sonra platformun “acı dolu bir yer” olacağını lisana getiren Eski Reddit CEO’su, Elon Musk’ın internetle ilgili görüşlerini eleştirdi.

Eski Reddit CEO’su Yishan Wong, Twitter’da bir mesaj dizisi paylaştı. Tesla CEO’sunun içerik denetleme ve internetteki özgür konuşmayla ilgili yanlış niyetlere sahip olduğunu belirtti. Wong ayrıyeten Musk’ın problemleri çözemeyeceğini, zira “internetle ilgili hiçbir fikri olmadığını” tez etti.

Eski Reddit CEO’su, Elon Musk için ne söyledi?

Eski Reddit CEO’su Yishan Wong, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması durumunda acı dolu bir platformla karşı karşıya olabileceklerini lisana getirdi. “Elon kimi sıkıntıları çözmeyecek. Bundan muhakkak eminim. Ne için olduğu hakkında hiçbir fikri yok” dedi.

Wong’a nazaran günümüz toplumsal medya dünyası, Elon Musk’ın istediği üzere bir yer haline gelemez. Eski internetin özgür konuşma ülkülerini desteklemenin mümkün olmadığını belirten Wong, Twitter kadar büyük platformların sansür uygulamak zorunda olduğunu savundu:

“Büyük toplumsal ağ platformlarında sansür kaçınılmazdır. Kâfi büyüklükte bir platform çalıştırıyorsanız, bir şeyleri sansürlemeye zorunlusunuz. Hükümetler, hatta kullanıcılar tarafından değil, toplumsal ağın kendisinin ortaya çıkan dinamikleri tarafından (sansür uygulamalısınız).”

Eski Reddit CEO’su ayrıyeten sansürü belirleyen şeyin siyaset olmadığına dikkat çekti. Toplumsal medyadaki fikirlerin temelde tehlikeli olduğunu söz eden Wong, büyük toplumsal medya platformlarının insanların denetimden çıkmasını engellemek zorunda kaldığını belirtti.

reddit ceosu elon musk internetle ilgili hicbir sey bilmiyor 0 jEEzXC2P

Wong’un açıklamasına nazaran, Elon Musk Twitter’ı satın alsa bile, istediği seviyede tabir özgürlüğünü sağlama talihine sahip olmayacak. Tabir özgürlüğü tartışmasının arkasındaki siyasetler, Musk’ın şu anda inandığından çok daha güç.

Eski Reddit CEO’su ayrıyeten Elon Musk’ın Twitter’la uğraşmasının SpaceX ve Tesla’daki dikkatini dağıtacağını tabir etti. “Bu yalnızca onun vaktini ve dikkatini çekmekle kalmayacak, psikolojisine de ziyan verecek” dedi.

Pekala ya siz Reddit CEO’su tarafından Musk ile ilgili gelen bu tenkit hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/eski-reddit-ceo-elon-musk-twitter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu