Gündem

Reaksiyon Çeken İmgelerin Akabinde Emniyet’ten ‘Kaçak Göçmen Avı’

Göçmenlere ait son iki gündür paylaşılan imajlar üzerine Emniyet harekete geçti. İstanbul‘un 3 farklı ilçesinde düzenlenen operasyonlar ile sokak ve meydanlarda yapılan denetimlerde farklı ülkelerden 582 sistemsiz göçmenin yakalandığı bildirildi.

Ajansların bildirdiğine nazaran İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Uğraş ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü takımları, ülkeye kaçak yollardan giren ve kente gelen göçmenlerin yakalanmasına yönelik yeni bir çalışma yaptı.

Beyoğlu, Fatih ve Eyüpsultan ilçeleri başta olmak üzere kent genelinde çok sayıda adrese düzenlenen operasyonlar ile sokak ve meydanlarda yapılan uygulamalarda, 140’ı Pakistan, 24’ü Bangladeş, 21’i Suriye ve geri kalanı çeşitli ülkelerden olmak üzere toplam 582 sistemsiz göçmen yakalandı.

Yakalanan sistemsiz göçmenler, hudut dışı süreçlerinin yapılması için İstanbul Vilayet Göç Yönetimindeki Tuzla Geri Gönderme Merkezine sevk edildi.

Dün ve evvelki gün İstanbul’un farklı noktalarından reaksiyon çeken göçmen manzaraları toplumsal medyada paylaşılmıştı. ????

Kaynak: https://onedio.com/haber/tepki-ceken-goruntulerin-ardindan-emniyet-ten-kacak-gocmen-avi-1065268

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu