Razer, %60 Klavyesi İçin Geri Sayıyor!

2 dk


Oyunculara yönelik ekipmanları ve sistemleriyle adından çokça bahsettiren Razer, yeni bir ürün tanıtımına hazırlanıyor.

%60 klavye adlı ürününü tanıtmak amacıyla geri sayım başlatan Razer’ın sayacı birkaç gün ortamında son bulacak.


Ürün tanıtımları esnasında kullanıcı kitlesini heyecanlandırmayı iyi bilen Razer, tekrar bir ürün tanıtımına son süratle hazırlanıyor. Şu anda yeni klavyesi amacıyla bir internet sayfası açmış olan Razer, bir geri sayımı da başlatmış durumda. Bu da firmanın şimdilik ismi belli olmayan ‘%60 klavye’sinin çıkış tarihini temsil ediyor.

Bilmeyenler amacıyla kısaca özetlemek gerek görülürse %60 klavyenin (adından da anlaşılabileceği üzere) normal klavyelerden bir farkı bulunuyor. Bu değişiklıksa klavyede sayısal tuş takımı ya da yön ok tuşları olmamasından kaynaklanıyor. Tabii ki bu ‘eksiklikler’ ya da ‘çoklıkların atılması’ neticesinde klavye de daha taşınabilir ve ufak bir hal alıyor diyebiliriz.

Geri sayım başlamış durumda

Şu an amacıyla klavye ile alakalı çok bir bilgiye sahip olmasak dahi Razer’ın ne gibi mamüller çıkardığını biliyoruz. Genellikle oyuncu klavyelerinde olmazsa olmaz diye tanımladığımız RGB ışıklandırılmış tuşların bu klavyede de bizleri karşılayacağını söylemek çok da uçuk bir ön görü olmasa gerek.

Bunun dışında klavyenin oyuncular amacıyla tasarlandığı ve gecikmelerin istenmediği göz önünde bulundurulduğunda kablolu bir klavyenin bizleri karşılaması da bir hayli olası.

Razer’ın bu hususta bir atılımda bulunmasıyla alakalı de çoğu değişik yorum bulunuyor. Bunlardan en bilineniyse bu tuşların oyuncular doğrulusunda kullanılmaması. Büyük klavyeler sebebiyle farelerinin hareket kabiliyetinden feragat eden oyuncular, bu sayede fare hareketi konusu ile alakalı büyük bir gelecek kazanabilecek.

Genellikle oyunculara yönelik ekipmanlarıyla tanıdığımız fakat bilgisayar konusu ile alakalı da karşımıza çıkan Razer’ın sitesindeki geri sayım 14 Temmuz tarihinde, saat 18.00’de son bulacak.

Bu geri sayımın son bulmasıyla beraber klavyeye ilk bakışımızın gerçekleşeceğini düşünüyoruz fakat tabii ki bir sürpriz yaşayıp değişik bir şeyle de karşılaşabiliriz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

42
6 Paylaşım, 42 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir