Qualcomm Snapdragon Wear 4100+ ve 4100 resmi hale geldi

3 dk


Akıllı saat pazarı gün geçtikçe daha rekabetçi hale geliyor. Şimdi, şirketler arasında hangisinin en iyi özellikleri, en gelişmiş donanımı ve en eksiksiz ürün yazılımını ilk sunan olacağını görmek için bir yarış var. 

Apple ve Samsung, yazılım ve donanımının tüm kontrolünü ele geçirirken, Google’ın WearOS ve Snapdragon Wear platformuna güvenen birkaç şirket var. Yonga üreticisi, giyilebilir dublajlı Snapdragon Wear 4100 ailesi için yeni bir platform duyurduğundan, Qualcomm odaklı akıllı saatler için harika bir gün.

Yeni giyilebilir SoC serisi Snapdragon Wear 4100 ve 4100+ ürünlerinden oluşmaktadır. GSMArena’ya göre , bu yeni akıllı saat platformları mobil Snapdragon 429 SoC’ye dayanıyor gibi görünüyor. Bu henüz teyit edilmedi.

Snapdragon Wear 4100+ / 4100 teknik özellikleri

Snapdragon 4100+, düşük güç durumunu çalıştıracak Always-On yardımcı işlemcisinin yanı sıra çip üzerindeki sistemi de içerir. Ayrıca PMIC, modem / GPS ve Wi-Fi / Bluetooth için RF ve RFEE dahil olmak üzere olağan yonga setine sahiptir. Plus modelinin karşılığı olan Snapdragon Wear 4100, Always-On yardımcı işlemcisini içermez. Bu donanım özelliğinden ayrı olarak, aynı gibi görünüyorlar.

Teknik özellikler söz konusu olduğunda, Wear 4100+, 1.7GHz Dört Çekirdekli Cortex-A53 CPU, Adreno 504 GPU, LPDDR3 bellek ve eMMC 4.5 depolama desteği ve destekli çift ISP içeren 12nm’lik bir süreç üzerine inşa edilmiştir. 16MP’ye kadar kameralar için.

En son bit, şirketlerin akıllı saatlerde kamera uygulamalarına izin vereceğinden oldukça önemlidir. Bu şu anda pratik görünmüyor, ancak ekran kameralarının ortaya çıkması onları bazı işlevler için gerçekten uygun hale getirebilir.

Bu kurulumun tamamının düşük kaliteli akıllı telefonlarda görmeye alıştığımıza benzediğini belirtmek gerekir.Akıllı telefonlar, akıllı saatlerden çok daha zorludur, bu nedenle bu platform akıllı saatler için oldukça güçlüdür.

12 nm güç verimliliğine sahip akıllı saatler için akıllı telefon düzeyinde performans

Şirkete göre, yeni Snapdragon Wear 4100+, Wear 3100’den% 85 daha iyi performans sunacak. Neredeyse% 100 daha fazla, bu büyük bir yumru! Dahası, yeni platform, özel bir DSP, düşük güç özellikleri ve Cat.4 LTE ve çift anten desteği ile 12nm işlem teknolojisine dayanan bir 4G LTE modeme sahiptir.

Always-On yardımcı işlemcisi 64K’ya kadar renk gösterebilir. Karşılaştırma için, Wear 3100 sadece 16K tutabilir. Yardımcı işlemci, sürekli kalp atış hızı ve uyku izlemenin yanı sıra adım sayma, alarmlar, zamanlayıcılar ve diğer özellikleri de işleyebilir.

Bu, Wear 4100+ platformuna sahip cihazlar için uzun süreli kullanım sağlayan süper verimli bir yardımcı işlemcidir. Her iki platform da% 25 Wi-Fi a / b / g / n ve Bluetooth sunar. Her ikisi de Google’ın WearOS’u ve açık kaynak varyantını destekliyor.

Qualdra’ya göre, Snapdragon 4100+ ‘yi kullanan ilk akıllı saat, Mobvoi TicWatch 3’ün yanı sıra yeni bir Suunto Giyilebilir olacak. Karşılıktaki Snapdragon 4100, önümüzdeki 30 gün içinde imoo Z6 Ultra çocuk akıllı saati aracılığıyla görülmelidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

56
7 Paylaşım, 56 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir