Kripto Para

PwC Kripto Lideri Dijital Varlık Fonu için Dubai’yi Seçti

PwC global kripto lideri Henri Arslanian, Dubai’de bir dijital varlık fonu kurmak için şirketteki başkanlık misyonundan istifa etti.

Kripto para dalının gerisindeki teknolojik güçten faydalanmak isteyen şirketler yenilikçi hizmetlerini şekillendiriyor. Kurumsal finansman ve gibisi hukuk hizmetleri sağlayan PwC’nin kripto para lideri misyonundan ayrılarak dijital varlık fonu kurdu.

PwC Kripto Lideri Dijital Varlık Fonu Kurmak için Dubai’yi Seçti

Financial Times’da yer alan habere nazaran; PwC‘de kıdemli danışman konumunu sürdürecek olan Henri Arslanian, Dubai’deki kripto açıklığını kapatmak için dijital varlık fonu kurma çalışmalarını başlattı.

Arslanian, Nine Blocks Capital Management‘in kentte süreksiz düzenleyici onayı almasıyla birlikte Dubai’de fon kurmaya karar verdiğini belirtti. Dijital varlık fonu, Hong Kong merkezli bir hedge fonu olan Nine Masts Capital’den 75 milyon dolar alacak.

Fonun Dubai’de olmasının Dubai’nin gelecekte bir kripto merkezi olarak öne çıkmasıyla ilgili olduğu belirtilirken, Arslanian; “Hong Kong bizim için doğal bir yuva olacak” halinde konuştu. Şimdiden Dubai’ye taşındığını söyleyen Arslanian, dijital varlık fonunun ilerleyen süreçlerde Asya’da bir üs kurabileceğini de kelamlarına ekledi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/pwc-kripto-baskani-dijital-varlik-fonu-icin-dubaiyi-secti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu