Gündem

Putin’e Yakın İsimlerden Vladislav Avayev, Gebe Eşi ve Kızı ile Meskeninde Meyyit Bulundu

Rusya’nın önde gelen isimlerinden, bir devir Kremlin’de üst seviye yöneticilik yapmış bir isim olan ve Putin’e yakınlığıyla bilinen multimilyoner Vladislav Avayev Moskova’daki meskeninde eşi ve kızıyla meyyit bulundu.

putine yakin isimlerden vladislav avayev gebe esi ve kizi ile meskeninde meyyit bulundu 0 V4fWda6y

Sözcü’nün aktardığına nazaran, daha evvel Kremlin’de misyon yapan ve Rusya’nın önde gelen bankalarından Gazprombank’ın eski lider yardımcısı Vladislav Avayev eşi ve 13 yaşındaki kız çocuğuyla birlikte, Moskova’daki dairesinde meyyit bulundu.

İntihar üzerinde duruluyor

putine yakin isimlerden vladislav avayev gebe esi ve kizi ile meskeninde meyyit bulundu 1 nYY2UzY4

Moskova polisi, 51 yaşındaki multimilyoner Avayev’in cesedinin yanında 47 yaşındaki gebe eşinin ve 13 yaşınaki kızı Maria’nın bulunduğuna da aktardı. Ailenin cesedi, büyük kızları Anastasia’nın konuta gelmesi sonucu bulundu. Cesetlerin hepsinde kurşun izi tespit edilirken, tabancanın Avayev’e ilişkin olduğu ve o sırada elinde bulunduğu bildirildi.

Bunun üzerine polis, Rus milyonerin, evvel eşini ve çocuğunu vurup daha sonra kendini öldürdüğü kuşkusu üzerine ağırlaştı. Avayev’in iş ve özel hayatıyla ilgili rastgele bir ilişkiyi araştırdıkları açıklandı.

Elinde silahla bulunmuş

putine yakin isimlerden vladislav avayev gebe esi ve kizi ile meskeninde meyyit bulundu 2 ebCKGT72

Anastasia, memurlara, cesedi bulduğunda silahın babasının elinde olduğunu söyledi.

Avayev daha evvel, Putin’in yabancı şirketlerin bankada bir hesap açmasını talep ettiği Batı yaptırımlarına karşılık vermek için Rus başkanın rubleye karşılık gaz planının değerli bir modülü olan Gazprombank’ta üst seviye bir yönetici olarak çalışıyordu.

Daha evvel Putin’in Kremlin idaresinde de üst seviye yetkili olarak çalışan Avayev’in inşaat şirketi sayesinde milyonlar kazandığı da belirtildi.

Rus medyasında yer alan haberlere nazaran, bir teoriye nazaran Avayev’in cinayeti işlemesinin nedeni kıskançlık olabilir.

putine yakin isimlerden vladislav avayev gebe esi ve kizi ile meskeninde meyyit bulundu 3 n1uhSybm

Buna nazaran, Avayev’in eşi Yelena onu sürücüsüyle aldattı ve ondan gebeydi. Bunu öğrenen Rus milyoner ise durumu kabullenemedi ve eşini öldürdü. Polis olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtirken, Avayev’in konutuna komşu olarak yaşayan Kristina isimli bir kişi de “Üç el silah sesi ve bağırış duydum. Bir bayan çığlık atıyordu. Akabinde iki el daha ateş edildi. Daha fazla ses duymadım. “dedi. Öbür bir komşusu ise, ‘Belki de bu yaptırımlardan dolayıydı. Herkes depresyonda, kimileri çok tedbirler almaya bile başladı.” dedi, yaptırımların ve ekonomik gerilemenin işini vurmuş olabileceğini öne sürdü.

Bir oburu ise, ‘Muhtemelen onu borca ​​soktular ve kendini vurmaya karar verdi. Bunu yapmak için hiçbir nedeni yoktu. Zengindi, uyanıktı. Bu türlü bir adamın öldürmesi mümkün değil. Tahminen Avayev ve ailesi birileri tarafından öldürülmüştür.” sözlerinde bulundu.

Kaynak: https://onedio.com/haber/putin-e-yakin-isimlerden-vladislav-avayev-hamile-esi-ve-kizi-ile-evinde-olu-bulundu-1062374

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu