Sıradaki içerik:

Mi A3, 4. kez Android 10 güncellemesini aldı! İşte Detaylar

e
sv

PUBG’de Hile Yapanların Sonu Geliyor!

259 okunma

Popüler Battle Royale oyunlarından birisi olan PUBG, 2020 senesinde hile yapanlara karşı sert önlemler almayı düşünüyor. Dünya üstünde çoğu şahıs doğrulusunda oynanan oyun, hile kullanımları sebebiyle çoğu şahıs doğrulusunda olumsuz eleştiriler alıyordu. Fakat yayımlanan bir blog yazısına göre, PUBG hile yapanlara göz açtırmayacak

Şirket, hilecilere karşı çoğu emniyet önlemi geliştiriyor. Bununla ilgili daha evvelce de çoğu haber paylaşmıştık.

PUBG hile yapanlar ile mücadele etmeye hazırlanıyor

PUBG’nin popülaritesi devam ediyor fakat maalesef, oyun hile yapanlardan muzdarip. Bu sebeple çoğu oyuncu, natural olarak oyunu oynamayı bıraktı. Bu tarz online rekabet gerektiren oyunlarda, kullanıcıların en sık denk geldiği problem haksız rekabet. Hileciler ile rekabet edemeyen çoğu oyunun, şaşalı günlerini geride bıraktığını daha evvelce görmüştük.

Yayımlanan yazıya göre, 2020 senesi boyunca PUBG ekibi hile yapanlara karşı yoğun bir çalışma yürütecek. Bunun yanısıra çoğu performans geliştirmesinin de gelmesi bekleniyor. Hem de bu amaçlerin, corona virüs sebebiyle nasıl yavaşladığı da anlatılıyor. Hile uygulamalarını amaç alan preemptive hile karşıtı eylemler gerçekleştirilecek. Böylece, hile uygulamaları daha aktif duruma getirilmeden belirleme edilecek.

Bunun yanısıra, Steam hesaplarının men edilmesi ile ilgili şikayette belirleme edilen çoğu kullanıcının Steam Guard’ı tesirnleştirmediği belirleme edilmiş. Hesap korsanlığını önlemek ve genel olarak güvenliği çoğaltmak amacıyla, SMS kimlik doğruluğunu sağlaması ve tek seferlik parola kullanılarak ikincil bir kimlik doğruluğunu sağlama sistemi eklenecek. Bu sayede, hesapların seans açma verilerinin ele geçirilmesi zorlaştırılacak.

Hem de silah, vasıta ve karakter kodlarındaki emniyet açıkları iyileştirilerek, hile yapanların oyun içi ögeleri manipüle etmesi zorlaştırılacak. HWID yasaklamasının tesir kısmı da genişletilecek.

PUBG hile karşıtı eylemlerden birisi olan HIWD’ın tesir kısmı da genişletiliyor. Bir oyuncu hile yaptığı zaman, diğer hesap açınca belirlemeinin basit uygulanabilmesi amacıyla bilgisayar donanımının verileri şirket doğrulusunda kayıt edilir. Fakat bu tekniği ihlal etmek amacıyla, bazı durumlarda tek bir donanım değiştirmek yeterli olabiliyor. Bunun önüne geçmek amacıyla, hile karşıtı düzenin algoritmasının geliştirildiği belirtilmiş

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.