Sıradaki içerik:

2020 Mart Ayının En İyi Telefonları

e
sv

PS5 Gözdesi DualSense Tanıtıldı

1099 okunma

Sony, merakla beklenilen yeni kuşak konsolu PlayStation için ilerlettiği yeni kontrolcüsünü, yani DualSense’i resmi olarak tanıttı.


Sony, yeni kuşak konsolu PlayStation 5’i şimdilik tanıtmadı. Ama en azından bundan sonra, konsola eşlik edecek olan yeni kuşak PlayStation kontrolcüsünün nasıl olacağını biliyoruz. Japon devi, ilk bakışta göze gerektiğince değişik görünen yeni kontrolcüsünü, yani DualSense’i resmi olarak tanıttı.

DualSense, Oyunculara Neler Sunuyor?


DualSense, dizayn yönünden daha evvelceki DualShock’lara pek benzemiyor. Fakat butonların yerleri, tamamiyle korunmuş durumda. Tek fark, daha evvelce “Share” (Paylaş” olarak adlandırılan butonun, bundan sonra “Create” (Oluştur) olarak adlandırılmış olması.
Kontrolcüde mühim yenilikler de söz konusu. Öncelik ile bundan sonra kullanıcı, dahili bir mikrofona da sahip. Böylece, kulaklık kullanma gereksinimi da ortadan kalkmış oluyor.

Tetik tuşları, yeni kontrolcü DualSense ile birlikte, baskıya duyarlı duruma geliyor. Yani baskı şiddetinize göre reaksiyon verebiliyorlar. Sony, bunu da düşünerek, tuşların açısını biraz değiştirmiş durumda.

DualShock 4’te kontrolcünün ön evresinde yer alan LED ışık, bundan sonra orada değil. Bunun yerine Sony, ışığı ortadaki dokunmatik ped’i çevreleyecek şekilde konumlandırmış.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.