PS5 Fiyatı Ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

2 dk


Konsol yapımcıları arasındaki rekabet giderek artıyor. Hem Microsoft hem de Sony yeni konsollarını sene sonuna yetiştirmeye çalışıyor. Danimarka odaklı bir alış veriş sitesi Sony PS5 fiyatı ve çıkış tarihini sızdırdı.

Alışveriş sitesinde PS5 fiyatı ve çıkış tarihi sızdırıldı

Yeni kuşak oyun konsolları ile alakalı fiyat ve çıkış tarihi gibi birtakım bulgular şimdilik açıklanmadı. CFO Hiroki Totoki, PS5 modelinin fiyatı ile alakalı çoğu etkenin bulunduğunu ve şimdilik maliyetinin net olarak belli olmadığını açıklamıştı.

Resmi fiyatın açıklanmamasına karşın Danimarka’da etkinlik gösteren alış veriş sitesi føtex’de PS5 fiyatı ve çıkış tarihi açıkça görülebiliyor. Sitede PS5 fiyatı 6.989 Danimarka kronu (1.043 dolar) olarak açıklandı.

PS4 modelinin 399 dolar etiket fiyatı ile pazara sürüldüğü göz önünde bulundurulduğunda yeni modelin aşağı yukarı olarak 3 kat daha pahalı olması kullanıcıların tepkisini çekti.

1.043 dolar etiket fiyatı, PS5 amacıyla fikir edinilen 450 – 499 dolar fiyat aralığının iki katından çok olması konsol kullanıcılarının Xbox Series X modeline yönlenmesine sebep olabilir.

Ayrıca sitede PS5 çıkış tarihi 1 Aralık 2020 olarak açıklandı. Bazı analistler alış veriş sitesinin Google aramalarında öne çıkmak amacıyla bu tür bir yola başvurabileceğini belirtiyor.

Ancak corona virüsü sebebiyle üretimde meydana gelebilecek problemlerden ötürü çıkış fiyatının yüksek olması da muhtemel.

Abone Olun

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
6 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir