Oyun

Profesyonel Bir Battle Royale Oyuncusu Olmak İçin Sahip Olmanız ve Yapmanız Gereken 10 Şey

Batlle royale oyunlarında mutlaka uygulamanız gereken taktikleri derledik. PUBG, Apex Legends ya da Fortnite’da aksiyon dolu müsabakalara atılırken aşağıdaki formülleri uygulamanızda yarar var. 

İşte profesyonel bir battle royale oyuncusu olmak için yapabileceğiniz şeyler…

1. Risk almaktan çekinmeyin.

profesyonel bir battle royale oyuncusu olmak icin sahip olmaniz ve yapmaniz gereken 10 sey 0 DvbWMwFj

Rekabetçi oyunlarda gelişme kaydetmenin kurallarından biri de risk almaktır. Kâfi ekipmana sahip olduğunu düşünüyorsanız düşmanın olduğu istikamete ilerlemekten çekinmeyin. Yanlışsız bir risk hesaplaması yaptıktan sonra öbür oyunculara karşı çatışmaya girmeye çekinmeyin. 

Battle royale oyunlarda saklanmak hayatta kalma sürenizi artırabilir. Ancak risk almak karar verme yetinizi güçlendirecek ve oyunun çatışma mekaniklerine alışmanızı sağlayacaktır.

2. İrtibata değer verin.

profesyonel bir battle royale oyuncusu olmak icin sahip olmaniz ve yapmaniz gereken 10 sey 1 RZIiiJPG

Birçok battle royale oyunu oyun içi irtibatı güçlendirmek için çeşit mekaniklere sahiptir. Rakibin bulunduğu tarafı işaretlemek, uyumlarını belirtmek ve sesli bağlantı imkanı bu mekanikler ortasında yer alır. 

Bilhassa arkadaşlarınız ile oynarken düşman oyuncunun bulunduğu bölgeyi olabildiğince süratli bir halde işaretlemelisiniz. Oyunun uyum ve navigasyon sistemini tesirli bir formda kullanmanız durumunda düşmanlardan gelen ataklara daha süratli bir biçimde karşılık verebilirsiniz.

3. Silahlarınızı bulunduğunuz kurallara nazaran seçin.

profesyonel bir battle royale oyuncusu olmak icin sahip olmaniz ve yapmaniz gereken 10 sey 2 negSJswq

Oyunda yüksek hasarıyla öne çıkan silahlar olabilir. Ama farklı koşullar altında öteki silahlara başvurmanız gerekebilir. Yüksek hasara sahip olan bir silah uzun arada etkisiz kalabilir. Bu çeşit durumlarda olabildiğince fazla ekipmana hakim olmanız ve haritayı temel alarak silah seçmeniz gerekir.

4. Daima hareket halinde kalın.

profesyonel bir battle royale oyuncusu olmak icin sahip olmaniz ve yapmaniz gereken 10 sey 3 p5XS5d4q

Ekipman toplarken, bandaj kullanırken ya da envanter düzenlemesi yaparken daima hareket halinde kalmaya ihtimam gösterin. Uzaklarda bir yerde sizi gözleyen bir nişancı olabilir. Hareket halinde kalmanız sizi gözleyen başka oyuncunun işini büyük oranda zorlaştıracaktır.

5. Taşıtların dayanıklılığına dikkat edin.

profesyonel bir battle royale oyuncusu olmak icin sahip olmaniz ve yapmaniz gereken 10 sey 4 6wk4VbsS

Akaryakıtı ya da dayanıklılığı düşük olan araçlar kullanmaktan kaçının. Bu taşıtları kullanırken düşman oyuncudan gelen tek bir kurşun sonunuzu getirebilir. Aracı çarpmak ya da kritik bir anda deponun bitmesi de sizi içinden çıkılması sıkıntı bir duruma sokabilir.

6. Oyunun vadettiği tüm ekipmanları kullanın.

profesyonel bir battle royale oyuncusu olmak icin sahip olmaniz ve yapmaniz gereken 10 sey 5 AWtQsmmu

‘Bu rastgele bir işe yaramaz’ diye almaktan vazgeçtiğiniz bir araç oyunun kritik bir noktasında kurtarıcı rolü oynayabilir. Örneğin düzmece silah sesi çıkaran bir bomba envanterinize almak için gereksiz bir eşya üzere görünebilir. Ancak oyunun son dakikalarında bu bombayla düşmanı şaşırtabilir ve şok stratejisi uygulayabilirsiniz.

7. Telâşlı davranmayın.

profesyonel bir battle royale oyuncusu olmak icin sahip olmaniz ve yapmaniz gereken 10 sey 6 K62vs7V1

Battle royale maçlarında galibiyetin anahtarlarından biri de sabırdır. Gördüğünüz her oyuncuya saldırmak yerine beklemeniz sizin lehinize olacaktır. Sabırlı bir biçimde alacağınız kararlar oynanışı olumlu istikamette etkileyecek ve oyunun sonuna kadar hayatta kalmanızı sağlayacaktır.

8. Oyun haritasını tanıyın.

profesyonel bir battle royale oyuncusu olmak icin sahip olmaniz ve yapmaniz gereken 10 sey 7

Bir battle royale oyunu oynarken haritayı uygun tanımak zafere giden yolda en büyük etkendir. Oyuncuların çoğunluğunun tercih edeceği bölgelerden uzak durmalı lakin ekipman kalitenizden taviz vermemelisiniz. Haritayı tanımak için evvel daha tenha bölgelere iniş yapabilir, sonrasında kalabalık alanlarda bahtınızı deneyebilirsiniz.

9. Oynanış planlarınızı inançlı alana nazaran belirleyim.

profesyonel bir battle royale oyuncusu olmak icin sahip olmaniz ve yapmaniz gereken 10 sey 8 OGUbnXWX

Tıbbın neredeyse her örneğinde giderek zorlaşan kaideler ve maç ilerledikçe daralan bir alan bulunur. Alanın nereye kapanacağına dair kestirimlerde bulunabilirsiniz. Böylelikle bilhassa son dakikalarda alan avantajını yakalayabilir, inançlı bir bölge arayan oyuncuları avınıza düşürebilirsiniz.

10. Oyun arayüzünü dilediğiniz üzere ayarlayın.

profesyonel bir battle royale oyuncusu olmak icin sahip olmaniz ve yapmaniz gereken 10 sey 9 uWfVk3ay

Nişangah boyutundan ekipman kısayollarına kadar birçok ayarı gözden geçirip ve kendi oynanış üslubunuz doğrultusunda ayarlamalar yapabilirsiniz. Böylelikle kas refleksiniz vakit içerisinde gelişecektir.

Kaynak: https://onedio.com/haber/profesyonel-bir-battle-royale-oyuncusu-olmak-icin-sahip-olmaniz-ve-yapmaniz-gereken-10-sey-1068011

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu