Gündem

Prof. Dr. Naci Görür’ün Deprem Periyodunu Vurgulayan Seçim Daveti: “Asla O Partilere Oy Vermeyin”

Özellikle deprem döneminde adı tüm medya kanallarında en çok geçen ve herkes tarafından dikkat çeken ünlü yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medyada paylaştıklarıyla sık sık konuşulmaya devam ediyor. Son olarak ‘deprem ve seçim’i konu edindiği bir paylaşım serisi yayınlayan Görür’ün, ‘O partilere asla oy vermeyin’ ifadeleri dikkat çekti. 

Gelin detayları birlikte inceleyelim…

Ünlü jeolog Naci Görür, özellikle deprem döneminde en çok dikkat çeken isimlerdendi. Gerek açıklamaları, gerek yürek burkan sözleriyle herkes tarafından tanınır hale geldi.

prof dr naci gorurun deprem periyodunu vurgulayan secim daveti asla o partilere oy vermeyin 0 QX9chvnD

Sosyal medyada Twitter hesabını aktif olarak kullanan Naci Görür, paylaşımlarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iki bölge adına deprem hakkında önemli uyarılarda bulunan Görür, bu sefer seçimi kadrajına aldı.

prof dr naci gorurun deprem periyodunu vurgulayan secim daveti asla o partilere oy vermeyin 1 GbCzg6v4

Yaptığı paylaşıma büyük harflerle “Önemli bir uyarı” diyerek başlayan Naci Görür, seçim ve deprem temalı bir açıklama paylaşarak çağrıda bulundu.

prof dr naci gorurun deprem periyodunu vurgulayan secim daveti asla o partilere oy vermeyin 2 8hjXVMWZ

“ÖNEMLİ BİR UYARI: Hatırlarsanız, birçok yazışma ve TV konuşmasında ben halk olarak biz siyasetten depremde can güvenliğimizi talep etmediğimizi, birçok seçimin gelip geçmesine rağmen bunu yapmadığımızı, depremde ölmek istemiyoruz diye hiç bir mitingte pankart açmadığımızı söyleyip durdum.”

prof dr naci gorurun deprem periyodunu vurgulayan secim daveti asla o partilere oy vermeyin 3 trgrfjJy

Konunun siyasetle olan bağlantısını sözlerine döken Görür, şu şekilde devam etti: ” Hatta depremin siyaset üstü bir konu olduğunu da hatırlatarak şu öğüdü verdim: Sizin ve çocuklarınızın depremde can güvenliğini hedefleyen plan ve projesi olmayan hiçbir partiye oy vermeyin dedim. Bunu 6 Şubat depremlerinden çok önceden söyleye geldim. EYT’liler kadar bile olamadık dedim.”

prof dr naci gorurun deprem periyodunu vurgulayan secim daveti asla o partilere oy vermeyin 4

2 ay sonra yaşanacak seçimin ne denli önemli olduğunu söyleyen Görür, ” Şimdi sınav zamanı. Bugünkü depremlerin enkazı henüz daha ortada ve canlarımızın acısı yüreklerimizde. 2 ay sonra büyük seçim var.” diye devam ettirdi paylaşımını.

prof dr naci gorurun deprem periyodunu vurgulayan secim daveti asla o partilere oy vermeyin 5 zdSnMh7W

Bahsettiği esas nokta ise verilen vaatler doğrultusunda toplanacak oylar konusunda bilinçlendirmekti. “O partilere asla oy vermeyiniz” dedi.

prof dr naci gorurun deprem periyodunu vurgulayan secim daveti asla o partilere oy vermeyin 6 5UuRglGJ

‘Bugünkü partilerin ülke çapında kentlerimizin enkaza dönüşmeyip insanlarımızın göçük altında kalıp ölmeyeceği “ DEPREM DİRENÇLİ KENTLER” kuracağız vaadini verip vermeyeceklerini, bunun için ne kadar inançlı ve hazır olduklarını, inandırıcı projelerinin ve ekiplerinin olup olmadığını görmedikçe, tatmin olmadıkça o partilere asla oy vermeyiniz. Bu kıstasa göre parti tercihinizi değiştiriniz.’

Son olarak sözlerini “Aksi halde deprem bölgesinde ölen ve acı çeken tüm canlarımızın vebali bizim üzerimizde olacak ve ergeç aynı afetle biz de yüzleşeceğiz. Sevgiyle.” ifadeleriyle tamamladı. Kendi vicdanını ortaya koyduğu ve oy verecek herkesin vicdanını etkilediği bu paylaşımlar binlerce beğeni aldı.

prof dr naci gorurun deprem periyodunu vurgulayan secim daveti asla o partilere oy vermeyin 7 c8JK3ZKl

Kaynak: https://onedio.com/haber/prof-dr-naci-gorur-un-deprem-donemini-vurgulayan-secim-cagrisi-asla-o-partilere-oy-vermeyin-1132184

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu