Kripto Para

Porto Riko, Blockchain Şirketleri İçin Vergi Muafiyetlerini Tanımladı

Porto Riko Ekonomik ve Ticari Kalkınma Departmanı (DDEC), blockchain projelerinin yararlanabileceği vergi muafiyetlerini içeren bir evrak yayımladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan DDEC Sekreteri Luis Cidre’ye nazaran bu atak, blok zinciri şirketleri için bir katılık ve istikrar ortamı yaratmayı amaçlıyor. 

Porto Riko, Blockchain Merkezi Olmayı Planlıyor

Porto Riko, ABD ada topraklarında faaliyet göstermek isteyen blockchain şirketlerini çekmek için harekete geçti. 

Porto Riko Ekonomik ve Ticari Kalkınma Departmanı’nın paylaştığı evrak, blockchain tabanlı şirketlerin 60 sayılı kanun olarak da bilinen Porto Riko muafiyetler kanunu aracılığıyla vergi muafiyetlerinden faydalanmak için yapmaları gereken şartları içeriyor. 

DDEC Sekreteri Manuel Cidre, bu atılımla birlikte Porto Riko’nun blockchain şirketleri için en çok aranan destinasyonlar ortasında yer almasını amaçladıklarını söyledi. 

Paylaşılan dokümanda, blockchain ile ilgili hizmetlerini ihraç etmeye çalışan ulusal şirketler için öbür değerli tanımlar da yer alıyor. 

DDEC İş Teşvikleri Ofisi Yöneticisi Carlos Fontan gelişmeyle ilgili yaptığı açıklamada, Porto Riko’nun dalda kesin ve gerçek bir yasal çerçeve sağlayarak dünya çapında dalın ön saflarında yer aldığını belirtti. 

Porto Riko, düzenlemelerin bir modülü olarak Şubat 2022’de Satış ve Kullanım Vergisi ismi altında bir yasa çıkardı. Çıkarılan bu yasa kapsamında NFT’leri vergiye tabi varlıklar olarak tanımladılar ve gerçekleştirilen NFT alım satım süreçlerinin rapor edilmesi gerektiğinin altını çizdiler. 

Kaynak: https://www.coinkolik.com/porto-riko-blockchain-sirketleri-icin-vergi-muafiyetlerini-tanimladi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu