Altcoin

Polygon (MATIC) Yükselişine Devam Ediyor! 5 Ağustos – 2022

Polygon (MATIC) fiyatı geçtiğimiz birkaç haftalık süreçte yükseliş gösterdi. Polygon’un kendi ağına ilişkin coininin Ethereum (ETH) Merge’ünün yakın olması bu yükselişi tetiklemiş üzere gözüküyor.

MATIC, geçtiğimiz Temmuz ayında görülen en düşük fiyatından yüzde 190 daha yüksekte konumlanıyor. Fiyatı haber yazıldığı an itibariyle 0.92 dolar düzeylerinde dolaşıyor.

Polygon (MATIC) Neden Yükseliyor?

Polygon, Ethereum ağında inşa edilmiş ihtilal niteliğinde bir teknoloji olarak nitelendiriliyor. Saniyede azamî 6.500 süreç gerçekleştirebildiği ve süreç fiyatlarının çok düşük olduğu biliniyor. Ayrıyeten, Polygon ağı üzerinde yer alan tanınan DeFi projelerinden SushiSwap, Uniswap, Curve ve Aave de etkin olarak kullanılıyor.

Tüm bunlara ek olarak Polygon, Disney’in takviye programında da yer alarak yapay zeka, artırılmış gerçeklik ve NFT konusunda danışmanlık kazanmıştı. Birebir vakitte, Avatar NFT Marketplace için de Reddit ile paydaşlık kuran Polygon, tüm bu paydaşlık ve iş birliği haberleriyle gücüne güç kattı.

MATIC 4 Saatlikte Yükseliş Gösteriyor

Ethereum’un Merge tarihinin açıklanmasına istinaden birkaç haftadır yükselişte olan MATIC’in 4 saatlik grafiği yükselişi doğruluyor. Şu anda MATIC fiyatının hareketli ortalamanın üstünde olduğu görülüyor. RSI ise Nötr bölgenin biraz üzerinde seyrediyor. MATIC’in önündeki güçlü direnç 1.5 dolar iken 0.85 doların altına inerse yükseliş fikrini ortadan kaldıracak.

polygon matic yukselisine devam ediyor 5 agustos 2022 0

Polygon (MATIC) son rallisinin akabinde, Shiba Inu (SHIB), Avalanche’ı (AVAX) geride bırakarak yaklaşık 8 milyar dolar hacim ile en tanınan 13. kripto para pozisyonuna gelmiş durumda.

MATIC’in aktüel fiyatı ise şu halde:

Kaynak: https://www.coinkolik.com/matic-yukselisine-devam-ediyor-5-agustos-2022/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu