Kripto Para

Poloniex ve Bittrex, Toplu Davada Tether’e Katıldı

Poloniex ve Bittrex avukatları, Roche Freedman‘ın toplu davadan çıkarılması için mahkemeye taleplerini ilettiler.

Roche Freedman‘ın kurucu ortağı Kyle Roche, bir dizi sızdırılmış görüntünün Ava Labs ile münasebetinin sorgulanmasının akabinde Tether toplu davasından çekilmek için müracaatta bulundu.

Bittrex ve Poloniex’in Avukatı Roche Freedman İçin Talepte Bulundu

Poloniex ve Bittrex’in avukatları açılan toplu davada Roche Freedman’ın davadan çıkarılması için talebini mahkemeye iletti.

Bitfinex ve Tether kısa müddet evvel, Kyle Roche’u amaç alan bir olayın akabinde Roche Freedman’ın davadan çıkarılmasını talep eden bir mektup gönderdi. Yeni yaşanan gelişmede ise Poloniex ve Bittrex’in avukatları da Roche Freedman’ın davadan feshini destekleyen bir mektup gönderdi.

Bittrex ve Poloniex avukatları ABD New York Güney Bölge Mahkemesi’ne yaptıkları müracaatta şöyle dedi:

“Bay Roche’un son açıklamaları, bu cins bir keşfin gerisindeki niyet ve bunun nasıl kullanılacağı konusunda önemli telaşlar uyandırıyor”

Avukatlar ayrıyeten şunları ekledi:

“Borsa Davalıları, bu hususta esirgeyici bir karar verildiğini ve avukatların bu tıp buyruklara uymasının beklenebileceğini takdir etseler de, Bay Roche’un sözleri, davada sunulan kapalı malzemeleri esasen uygunsuz emellerle kullandığını açıkça ortaya koyuyor”

Roche Freedman, 2020’de birkaç borsaya toplu dava açtı. Temsil ettikleri yatırımcışar ve ticaret firmaları, borsaların kripto pazarlarını manipüle etmek için stablecoin sağlayıcısı Tether ile işbirliği yaptığını tez etti. Bitfinex, Bittrex ve Poloniex ise sanıklar ortasındaydı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/poloniex-ve-bittrex-toplu-davada-tethere-katildi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu