Gündem

Polis Soylu’nun Vefatında Suikast Kuşkusu: Pimi Çekilmiş El Bombası Bulundu, Baba ‘İki Gurursuzun İşi’ Dedi

Arkasından bir not bırakarak intihar ettiği belirtilen özel harekat polisi Alparslan Soylu’nun babası açıklamalarda bulundu. Tayyip Soylu oğlunun ölümünü yargıya taşıyacaklarını belirterek ‘İki tane namussuzun yaptığı iş. Düzeneği kurmuşlar’ ifadelerini kullandı…

Şırnak’ta vali koruması olarak görev yapan Alparslan Soylu’nun beylik silahı ile intihar ettiği açıklanmıştı.

polis soylunun vefatinda suikast kuskusu pimi cekilmis el bombasi bulundu baba iki gurursuzun isi dedi 0 mcQSDzi4

Sözcü’den Yusuf Demir’in haberine göre, intihar haberine ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. 

Alparslan Soylu’ya müdahale etmeye gelen sağlık personelinin evde pimi çekilmiş el bombası ile karşılaştığı aktarıldı. Soylu’ya müdahalenin bomba imha çalışmaları yüzünden geciktiği belirtildi.

Öte yandan oğlu gibi özel harekat polisi olan baba Tayyip Soylu dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

polis soylunun vefatinda suikast kuskusu pimi cekilmis el bombasi bulundu baba iki gurursuzun isi dedi 1 vEdRVwRn

Tayyip Soylu’nun açıklamalarının bir bölümü şöyle: 

  • Yarın ben suç duyurusunda bulunacağım. Oğlumun intihar ettiğini düşünmüyorum ben. Çünkü elimizde farklı belgeler var, bilgiler var. Aynen Aselsan’ın mühendislerine, Şanlıurfa’daki polislere yapılan olaylar gibi, benim çocuğumun da kafasına bir şeyler yaptılar, sonra intihar mektubunu dayadılar.

  • İntihar edeceğini Whatsapp’tan yazan bir kişi, bombayla ilgili şeyi neden -whatsap’tan yazmıyor da kağıda yazıyor. Yani şimdi şimdi el bombasını çekiyor. Oraya koydukları el bombası. Peşinen bir şey söylemek istemiyorum. Bu bir düzenektir.  Fünyesi çıkarılmıştır. El bombasının fünyesi olmazsa mandalı da çeksen patlamaz. El bombasını patlatacak olan fünyesidir. Bunlar orada her türlü düzeneği kurmuşlar. Bu ancak FETÖ’cülerin işidir. Onu yapan da orada iki tane namussuzdur. Başka kimse değildir ama çıkacak. Yani açığa çıkacak başka alternatif yok bu işin.

Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer de şunları kaydetti ????

Kaynak: https://onedio.com/haber/polis-soylu-nun-olumunde-suikast-suphesi-pimi-cekilmis-el-bombasi-bulundu-baba-iki-serefsizin-isi-dedi-1076158

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu