PlayStation’ın Patronu PS5’te Tüm Dengeleri Bozacak Özelliği Açıkladı !

2 dk


PS5 gelecek yıl piyasaya sürülmeye hazırlanıyor ve şu an için Sony Interactive Entertainment, yeni nesil PlayStation konsolu hakkında fazla bir şey söylemedi . İç kısımlarında bazı detaylar ortaya çıktı ve bazı yeteneklerini ima etti, ancak piyasaya çıkma tarihi, fiyatı, oyunlar vs. gibi göze çarpan bilgiler söz konusu olduğunda, PlayStation üreticileri sessiz kalıyor.

 Ve bu muhtemelen en az birkaç ay daha değişmeyecek. Bununla birlikte, Sony’nin biraz hakkında konuştuğu şeylerden biri , PS4 denetleyicisine çok benzeyen PlayStation 5’in denetleyicisi. DualShock 5 henüz açıklanmadı, ancak PlayStation yeni ve büyük bir özelliğe sahip olacağını doğruladı: dokunsal geribildirim.

Temel olarak, PS5 kontrolörü oyunculara gelişmiş geri bildirim sağlayacak. Şu anda, PS4 denetleyicisi titriyor ve bu konuda. PS5 bunu yapacak, ancak geri bildirimleri daha kesin olacak. Örneğin, bir aracı yoldan çıkardığınızda, rumbling geri bildirimindeki farkı hissedeceksiniz. Ve bu geri bildirim, arazinin nasıl olduğuna bağlı olarak değişecektir. Bu yüzden, eğer karla karşılaşırsanız, gevşek çakıldan farklı hissedeceksiniz.

Bunların hepsi, PlayStation patronu Jim Ryan kısa süre önce bu yeni teknolojiden bahsetti, geliştirilmiş görsel doğrulukla birleştirildiğinde, oyunlarda “büyük bir evrim” sağlaması gerektiğini belirtti.

“Bunu gerçekten Gran Turismo Sport’un test versiyonunda kendim denedim , ” dedi Jim Ryan Famitsu’ya ( Twin Infinite aracılığıyla ): “Şu anki DualShock 4’e kıyasla çok farklı olan oyun hissine çok şaşırdım. çok umut verici bir özellik. Tabii ki, PS4’teki grafiklerin gelişmesiyle, oyun deneyimi olarak harika bir evrim hissedeceğinizi düşünüyorum. ”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

79
9 Paylaşım, 79 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir