Genel

PlayStation’ın İndirme Hızı Avrupa’da ve ABD’de Yavaşlatıldı

Oyun konsolu denince akla ilk gelenlerden olan Sony Playstation kullanıcıları bundan sonra oyunlarını daha düşük süratlerde indirebilecekler.

Ağ trafiğini en az derecede meşgul edebilmek amacıyla alınmış olunan bu tedbir ile oyun indirmeleri geciktiriledebilecek.
Dünya geneline yayılmasıyla pandemi ilan edilen yeni tür koronavirüs, gün geçtikçe binlerce insana daha bulaşmaya ve ölümlere sebebiyet vermeye devam ediyor. Virüsün yayılmasını en az düzeye indirgeyebilmek amacıyla yetkililer, insanlara evde kalmaları tarafında çağrılar yapıyor.

Hem kendilerini hem de diğer kişileri güvenliğini sağlamak amacıyla evlerinde kalan insanların çoğu, vakitlerini; dizi/film izleyerek, oyun oynayarak, canlı yayın, televizyon ya da video izleyerek geçirmeyi tercih ediyorlar. Bu kadar çok bireyin aynı anda internet ağlarına yük bindirmesi neticesinde akışta dar boğaz yaşanmasına engel ve internet sağlayıcılarına destek olabilmek amacıyla birtakım servislerin veri akışlarında farklılığa gidiliyor.

ps5 teknobizdeyiz
PlayStation'ın İndirme Hızı Avrupa'da ve ABD'de Yavaşlatıldı 3


Geçtiğimiz hafta ortamında YouTube, Netflix, Amazon ve daha çoğu veri akışını yoğun kullanan servis, internet hatlarını rahatlatmak amacıyla veri akış kalitelerini düşürdüklerini duyurmuşlardı. Avrupa bölgesi amacıyla PlayStation indirme hızlarında kısıtlamalar sağlayan Sony’den bir bölge amacıyla daha aynı karar çıktı.

Sony’nin CEO’su Jim Ryan, hafta başında yaptığı açıklamayı şu sözlerle güncelledi: “Bugünden itibaren ABD’de de benzer tedbirler alacağız ve bu ön görülememiş hal devam ettikçe internet istikrarının sağlanmasına yardımcı olmak amacıyla üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Bu zorlu vakitlerde bir topluluk ve eğlence duygusu sunmaya yardımcı olabilme rolümüz amacıyla minnettarız. Desteğiniz, sabrınız ve PlayStation topluluğunun bir parçası olduğunuz amacıyla yine teşekkür ederiz. Lütfen evde kalın ve güvende kalın.”


Yeni tür koronavirüs COVID-19 yayılmaya devam eder iken birtakım fedakarlıklar yapılması gerekebiliyor. Haftalarca evde kalınan zamanlarda oyunları tam süratte indirememek her ne kadar can sıkıcı bir hal olsa da diğer bir bireyin işlerini evden yürütüp işe devam etmesine imkan tanımak şu an amacıyla verilecek doğru bir karar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu