Sıradaki içerik:

Google, 30 Eylül’de Pixel 5’i Duyuruyor: İşte Detaylar!

e
sv

PlayStation, PS5 Kullanıcı Arayüzü Çok Farklı Olacak!

2058 okunma

Kasım ayında teslimatı başlayacak olan Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 çıkmadan önce de yeni konsolun arayüzünü de göreceğiz. Firma, arayüz örneği “gerçekten havalı” şekilde sunacağı sözünü verdi.

PlayStation CEO’su Jim Ryan, Sony’nin yeni PS5 kullanıcı deneyimine dair daha çok ayrıntıyı önümüzdeki dönemde insanlarla paylaşmayı planladığını açıkladı. Ryan’ın amacı daha çok iletişim yaratıp platformda geçirilen süreyi daha iyi duruma getirmek.

Ryan bilhassa yeni platformda yapacakları değişimler amacıyla arayüze odaklandıklarını ifade etti. Artık birer oyun makinesinden ev eğlence sistemine dönüşen konsolların yapabildiklerini düşündüğümüzde daha iyi bir arayüzün önemi de daha açık şekilde meydana çıkıyor.

Havalı şeyler gelecek

PlayStation CEO’su, “henüz insanlara PlayStation 5’in kullanıcı deneyimine dair bir şey göstermediklerini ve bu noktada istikbal olan çok havalı şeylerin olduğunu” ifade etti. Bir anlamda da yeni arayüzün ilgi çekici bir şekilde tanıtılacağını açıklamış oldu.

Ryan’a göre bu durumun sebebi ise bu sene ortamında gördükleri oldu. Gördükleri şeylerin nefeslerini kestiğini ifade eden CEO, gözlerini de varlığından haberdar bile olmadıkları fırsatlara açtığını belirtti.

llerindeki bilgilere ek olarak topluluklarını büyütmek amacıyla yeni fırsatlar gördüklerini bildiren PlayStation’ın en yetki sahibi ismi, PlayStation’ı dünya genelinde daha çok insana ulaştırabilme fırsatını gördüklerini söyledi. Bu da oyuncuları genel olarak heyecanlandırdı.

PlayStation 5’i Kasım ayına kadar çok duyacağız

Konsol ile alakalı en çok merak edilen 2 soru olan ne vakit çıkacağı ve kaç para olacağı soruları cevabını bulmuş olsa da konsolla alakalı merak edilen çok şey var. Bunların arasında yeni kuşak güncelleme yamaları ve Horizon Forbidden West ve God of War 2 gibi oyunların çıkış tarihleri de yer alıyor.

Ryan ilaveten açıklamalarında PlayStation amacıyla de Xbox Game Pass aynısı bir abonelik modeli ihtimalinin önünü de tamamiyle kapatan bir açıklama yaptı. CEO’ya göre bu model, birinci parti oyun geliştirmelerinin bütçesi amacıyla hiç de ideal değil. Bakalım kalan 8 haftalık sürede Sony bize daha ne örnekler tanıtacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.