PlayStation Plus Türkiye Fiyatlarına Yeni Zamlar Geliyor

2 dk


Sony, PlayStation Plus abonelik sisteminde Türkiye amacıyla geniş çaplı bir zam gerçekletireceğini duyurdu. 29 Ekim’den itibaren geçerli olacak zamların çok yüksek olması dikkat çekti.

Ülkemizde PlayStation oyunlarının biraz pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Konsol oyuncularının bu yüksek ücretlerden kaçarken iyi oyunlar oynamaya devam etmesine imkan tanıyan aylık ödeme planlı PlayStation Plus ise önümüzdeki aylarda cazip fiyat siyasetini bırakacak gibi duruyor.

Sony, 29 Ekim’den itibaren PlayStation Plus abonelikleri amacıyla fiyatlarında zam yapma kararı aldı. Esasında daha evvelce gelmesi beklenen, fakat pandemi döneminin araya girmesiyle bir süreliğine ertelenen Türkiye zammı, abonelere gönderilen e-postaya göre 29 Ekim’den itibaren geçerli olacak. Bu hususta abonelere bir mesaj da gönderen PlayStation, yeni fiyat politikalarıyla alakalı şu açıklamaları yaptı.

Sony’den PlayStation Plus zammı ile alakalı açıklama

“Nisan ayında gönderdiğimiz bildirimin sonrasında PlayStation Plus abonelikleri amacıyla fiyat değişikliğine devam edeceğimizi size duyurmak isteriz. 29 Ekim 2020’den itibaren pazar koşullarından ötürü Türkiye amacıyla PlayStation Plus aboneliklerinin fiyatları artacak. Bu, söz hususu tarihte ya da sonrasında yapılması gereken yinelenen ödemelerin yeni bir fiyatta olacağı manasına gelir.”

PlayStation Plus fiyatları ne kadar oldu?

Sony, 29 Ekim’den itibaren geçerli olacak yeni PlayStation Plus abonelik fiyatlarında ciddi bir zam yapmış görünüyor. Normalde 24 TL olan 1 aylık abonelik 40 TL, 75 TL olan 3 aylık abonelik ise 100 TL oldu. Eskiden 180 TL’ye yenileyebildiğiniz 12 Aylık PS Plus aboneliği ise 240 TL olacak.

1 aylık PlayStation Plus aboneliği

Eski fiyat: 24 TL
Yeni fiyat: 40 TL
3 aylık PlayStation Plus aboneliği
Eski fiyat: 75 TL
Yeni fiyat: 100 TL

12 aylık PlayStation Plus aboneliği

Eski fiyat: 180 TL
Yeni fiyat: 240 TL


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

59
7 Paylaşım, 59 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir