Oyun

PlayStation özel oyunu, Netflix dizisi oluyor!

PlayStation’ın aksiyon-rol yapma oyunu Horizon Zero Dawn Netflix’e geliyor. Sony Pictures Television ve PlayStation Productions tarafından hazırlanacak yeni bilim kurgu dizisi, Netflix abonelerine sunulacak. İşte Horizon Zero Dawn dizisi hakkında bildiklerimiz.

Sony ve Netflix, Horizon Zero Dawn için anlaştı

PlayStation CEO’su ve Lider Jim Ryan tarafından gerçekleştirilen yatırımcı konuşmasında Netflix ile yapılan son muahede ortaya çıktı. Horizon Zero Dawn dizisi için Netflix ile iş birliği yapacaklarını söyleyen PlayStation CEO’su, dizi ile ilgili fazla detay vermekten kaçındı.

Birinci olarak 2017 yılında PlayStation 4 için sunulan ve akabinde 2020’de Windows’a getirilen Horizon Zero Dawn, kıyamet sonrası Dünya’yı ele alan bir aksiyon oyunudur. Rol yapma oyunlarının hayran olduğu Horizon serisi; devasa robotik hayvanlar tarafından istila edilen bir bilim kurguyu ele alıyor.

playstation ozel oyunu netflix dizisi oluyor 0 kTtti6mF

Aslında Netflix’e gelecek Horizon Zero Dawn’la ilgili en merak edilen sorulardan biri cevapsız kaldı. Yeni dizinin animasyon mu yoksa canlı-çekim (live-action) mu olacağı şu anda bilinmiyor.

Bilim kurgu imalinin geliştiricisi olan Guerrilla Games’in dizi içerisinde ne kadar kelam sahibi olacağı şimdilik meçhul. Dizinin, Horizon Zero Dawn oyununa dayanacağını düşünürsek, Guerrilla Games’in en azından senaryoda kelam sahibi olacağı düşünülüyor.

Sony, sahip olduğu franchise’larından kimilerini yalnızca oyun olarak tutmak istemediğini söz etti. Esasen halihazırda Amazon Prime Görüntü için God of War dizisi çekildiğini biliyoruz, ayrıyeten daha evvelki bir açıklamada da Gran Turismo dizisinin geleceğini doğrulamıştı.

playstation ozel oyunu netflix dizisi oluyor 1 UBJJHyS5

Bu projelere ek olarak Tom Holland’ın başrolde olduğu Uncharted sinemasını ve HBO için hazırlanan The Last of Us dizisini de göz gerisi etmemek gerekiyor. Ayrıyeten son olarak PlayStation kataloğunun efsane serisi Twisted Metal ise ABD merkezli yayın hizmeti Peacock’a dizi olarak sunulacak.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/horizon-zero-dawn-netflix-dizisi-oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu