Gündem

PlayStation Oyunlarına Büyük Zam Geldi!

Döviz kurunun yükselmesi ile Sony’nin bölgesel olarak fiyatlandırma yapmasının sonuçları PlayStation Store’da maalesef meydana çıktı. Twitter’da meydana çıkan zamlar, oyuncuların büyük tepkisini çekecek.

PS oyunlarına yeni zam geldi

Dünyayı sarsan koronavirüs ve döviz kurlarının yükselmesi bir yana, uzun süredir Türkiye’deki dijital oyun fiyatlandırması ile oyunculardan büyük tepki toplayan Sony, yeni zamlarla da oyuncuları kızdıracak.

ps store zam teknobizdeyiz
PlayStation Oyunlarına Büyük Zam Geldi! 4

2020 yılının sonucunda çıkan ve geçen zamanlarda PlayStation Store’a geri dönen Cyperpunk 2077‘nin fiyatı 399 TL’den 479 TL’ye, 2019 senesinde Electronic Arts tarafından çıkarılan Need For Speed Heat oyunu ise 899 TL’ye çıktı.

Sevilen oyun Far Cry 5‘in fiyatı ise 789 TL’ye çıktı. Neredeyse 600 TL’den ucuz seçilen oyun kalmazken, Xbox tarafındaki fiyatlandırma ile karşılaştırıldığında aslında büyük bir fark meydana çıkıyor.

Örnek vermek gerek görülürse yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi 2018 senesinde çıkan Far Cry 5, PlayStation Store’da 789 TL iken, Xbox Store’da ise yalnızca 47 TL. Elbette şu an Microsoft tarafında indirimde olan oyunun normal fiyatı ise 379 TL.

far cry 5 microsoft teknobizdeyiz
PlayStation Oyunlarına Büyük Zam Geldi! 5

PlayStation oyuncularının bu hale tepkileri gerektiğince sert görünüyor, Sony tarafında bu konuyla alakalı şimdilik bir açıklama yok ve atacakları adımlar merak ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu