Sıradaki içerik:

Google Fotoğraflar İle Albüm Paylaşımı Daha Rahat

e
sv

PlayStation Now’ın Abone Sayısı İki Katına Çıktı

380 okunma

Sony’nin CEO’su ve başkanı Kenichiro Yoshida, bugün PlayStation ürünleri ve hizmetleriyle ilgili güncellemeleri içeren şirketin kurumsal strateji toplantısına ev sahipliği yaptı. 

Etkileyici bir rakam, şirketin bulut oyun hizmeti olan PlayStation Now aboneliklerinin Mart 2019 ve Mart 2020 arasında iki kattan fazla arttığını gösteriyor. Geçen yıl yaklaşık bir milyon oyuncunun aktif olduğu PlayStation Now kullanıcıları ve bu yıl, bu sayı 2.2 milyon.

Bu artan başarı, Ekim 2018’de Sony’nin abonelerin oyunları akış yerine oyunları indirme seçeneğini etkinleştirmesiyle daha kararlı bir performansa bağlanabilir. Şirket ayrıca abonelik ücretini Ekim 2019’da yarıya indirdi.

Bu sonuçlar etkileyici olsa da, PlayStation Now’ın Microsoft’un 10 milyondan fazla kullanıcısı olan benzer Xbox Game Pass’ından çok daha az abonesi var. Bu eşitsizlik, pazarlama çabalarından her hizmetin kütüphanesinde yer alan oyunlara kadar çok sayıda faktöre gelebilir.

20181017075736

PlayStation Now, PS4 sahipleri için kontrol etmeye değer olabilir – bir yıl boyunca kaydolursanız ayda 5 ABD doları yüzlerce oyuna erişimin kilidini açar. (Aydan aya ödeme yaparsanız fiyat iki katına çıkar.)

PC oyuncuları için de iyi bir seçim olabilir, çünkü bir PlayStation 4 satın almak zorunda kalmadan Bloodborne gibi özel PS4 oynayabilirler. Beklemek ve görmek gerekecek PS5’in piyasaya sürülmesinin PlayStation Now abone sayıları üzerinde bir etkisi var.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.