PlayStation 5’in Türkiye Fiyatı Açıklandı!

2 dk


PlayStation 5’in ülkemizdeki fiyatıyla alakalı bir bilgi daha meydana çıktı. Ülkemizde etkinlik gösteren teknoloji mağazalarından olan Vatan Bilgisayar, konsolun fiyatını 7.999 TL olarak listeledi.

Sony, geçen ay yeni kuşak oyun konsolu PlayStation 5’i çıkacak oyunlarla beraber tanıtılmıştı. Daha evvelce kontrolcüsünü gördüğümüz ve donanım özelliklerini öğrendiğimiz yeni konsolun tasarımını da en sonucunda görmüştük.

Tabii bütün şunlar açıklandıktan sonra geriye en merak edilen şey kaldı: konsolun fiyatı. Yurt dışında 500 dolar seviyesinde bir fiyat etiketine sahip olacağı ön görü edilen konsolun ülkemizde döviz kuru ve vergilerle beraber ne kadar olacağı merak hususuydu.

Geçtiğimiz zamanlarda sizlere aktardığımız bir haberimizde, PlayStation 5’in Türkiye fiyatının sızdığından bahsetmiştik. O iddiayı güçlendiren yeni bir bilgi, Vatan Bilgisayar’ın mobil uygulamasında meydana çıktı.

PlayStation 5’in Türkiye fiyatı Vatan Bilgisayar’da 7.999 TL olarak listelendi

Ülkemizdeki teknoloji mağazalarından bir tanesi olan Vatan Bilgisayar’da Sony’nin yeni kuşak konsolunun fiyatı meydana çıktı. Mağazanın mobil uygulamasında PlayStation 5’in fiyatının 7.999 TL bulunduğu görülüyor.

Söz hususu mağazanın internet sitesindeki PlayStation 5 internet sayfasına bakıldığındaysa şimdilik bir fiyat bilgi kapasitesi bulunmuyor. Mağazanın mobil uygulamasından aldığımız ekran görüntüsüne baktığımızda konsolun blu-ray sürücülü sürümü görülüyor. Bu fiyatın daha evvelce meydana çıkan fiyatla da örtüştüğü düşünülürse en azından konsolun versiyonlarından bir tanesinin ülkemizdeki fiyatı ile alakalı kuvvetli ön görülerimiz var diyebiliriz.


Konsolla alakalı meydana çıkan bu fiyatın doğru bulunduğunu düşünecek olursak Dijital Edition’ın fiyat etiketinin de ön görüi 7.000 – 7.500 TL civarlarında olması muhtemel. Peki, siz PlayStation 5’in mümkün 7.999 TL’lik fiyatı ile alakalı ne düşünüyorsunuz?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
6 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir