Sıradaki içerik:

Infinity Ward bu hafta Modern Warfare & Warzone’a neler olduğunu açıklıyor

e
sv

PlayStation 5’in Çıkış Tarihi Sızdırıdı

113 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony Interactive Entertainment, şirketin yeni konsolu sayesinde bir sonraki konsolu PlayStation 5’in çıkış tarihini açıkladı.

Konsol oyuncuları geri döndü ve endüstrinin iki güç merkezi olan Sony ve Microsoft’u son 12 ay boyunca gelecek nesil konsol içeriği sürümleriyle baş başa seyretti.

PS5 ve Xbox Series X zaten 2020’nin sonları için onaylandı, ancak resmi tarihin Sony tarafından kendileri sızdırılmış gibi görünüyor – küçük bir hype ile. Aslında, bu bir iş listesi biçiminde..

Japon geliştiriciler tarafından beklediğiniz bir fragman şeklinde resmi bir çıkış tarihi olmadı, bu da şu an için bir tuz tanesi ile bir sonraki tarihi almamız gerektiği anlamına gelir.

Bununla birlikte, Nibellion’dan bir tweet’te görüldüğü gibi , bir iş dinleme Ekim 2020’yi bir sonraki PlayStation 5 konsolu için açılış penceresi olarak gösteriyor. İlginçtir ki, Sony’nin Kasım ayında X Serisi’ni kullanıma sunacağı Microsoft’a göre bir aylık avantaj sağlayacak.

Listede yer alan iş tanımı, başarılı adayı PS5’i içeren PlayStation ürünleri için prototip donanım satın almaktan sorumlu olacaktı.

Belirtildiği gibi, aslında Sony’den çıkış tarihi için bir römork veya basın bülteni şeklinde resmi bir onay yok, bu yüzden yanlışlıkla yanlışlıkla ağdan kaçma şansı var. Konsolun daha önceki lansman tarihleri, E3 (bu yıl iptal edilen) ve bu nitelikteki diğer basın toplantıları gibi etkinliklerde duyurulma eğilimindeydi.

Yine de PS5’e ilk bakışımızı beklerken, gördüğümüz konsolun kablosuz denetleyicisi DualSense. Yeni nesil ped, geçmişte proje üzerinde çalışan şefler tarafından ortaya konulduğu gibi bazı yeni özellikler sunacak.

Nisan ayında Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan şunları söyledi: “DualSense, önceki kontrolör tekliflerimizden radikal bir şekilde ayrılıyor ve PS5 ile kuşaklar arası bir sıçrama yapmak konusunda ne kadar güçlü hissettiğimizi gösteriyor.

“Yeni kontrolör, PS5’teki birçok yenilikçi özellikle birlikte oyunlar için dönüştürücü olacak – PlayStation’daki görevimizi şimdi ve gelecekte zorlamak için görevimizi sürdürüyor.”

Sony’den PS5 için resmi bir çıkış tarihi konusunda biraz daha bilgi sahibi olduktan sonra, bunu ilk size bildireceğiz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.