Genel

Playstation 5, 5 Şubat’ta Geliyor – Fiyat, Özellikler Ve Hepsi

PlayStation 5’in varış tarihi yaklaştıkça, normalden daha fazla bilgi oldu. Birkaç gün önce PS5’in resmi sloganının “oynama zamanı” olduğu bildirildi. PlayStation Europe resmi Twitter tanıtıcısı, durumunu “Oyun zamanı” olarak düzenledi. Bu spekülasyonlarla tutarlıdır ve söylentinin güvenilir olduğu anlaşılmaktadır. 

Şimdi, sloganı speküle eden aynı kaynak, PlayStation 5 resmi spesifikasyonlarının 5 Şubat’ta New York’taki Sony Hall’da yapılacak PlayStation Toplantısı etkinliğinde yayınlanacağını ortaya koydu . PlayStation Toplantısının Sony tarafından önemli PlayStation ürünlerini gösteren bir etkinlik olduğunu belirtmek gerekir. Bu etkinlikte PS4 de yayınlandı.

Güncelleme: Söylentiler, resmi özelliklerin 5 Şubat’ta geleceğini iddia ediyor . Muhtemelen bu konsolu bu yılın sonuna kadar satın alamayacaksınız.

PlayStation teknobizdeyiz
Playstation 5, 5 Şubat'ta Geliyor - Fiyat, Özellikler Ve Hepsi 3

Etkinlikte tasarım, denetleyici, kullanıcı arabirimi / ana ekran, özellikler ve işlevler herkese açık olacak. PS5’in tüm PS4 oyunlarıyla geriye dönük uyumlu olacağını zaten biliyoruz. Lansman tarihine gelince, kaynak PS5’in Ekim 2020’de 499 dolarlık bir fiyatla küresel olarak piyasaya sürüleceğini söyledi. Konfigürasyon açısından PS5 özellikleri neredeyse Xbox Series X ile eşdeğerdir. Ayrıca, “Dark Soul: Remastered”, “Godfall” ve diğerleri PS5’teki ilk özel oyunlar olacak.

PLAYSTATİON 5 – DİĞER RAPORLAR

Diğer raporlarda, son zamanlarda PS5’in geliştirme kullanıcı arayüzünü ilk kez gördük. Gösterilen ekran görüntülerinden Sony PS5’in konsol arayüzü PS4’ünkine benzer. Mavi bir arka planın yanı sıra tanıdık bir kare karo tasarımı kullanır. Ayrıca, Sony PS5 ana bilgisayarında 1 TB SSD vardır ve sistem sürümü 0.100.020’dir. Tasarımına gelince , yaklaşan PS5’in bazı  çizimleri bize bu oyun konsolunun nasıl görüneceğine dair bir ipucu veriyor. Çizimler, Sony tarafından yakın zamanda yapılmış bir patent başvurusundan alınmıştır. Patent başvurusu onaylanmamış olmasına rağmen, taslak normal oyun konsollarının neye benzediğinden çok uzak değil.

İlgili Makaleler

31 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu