Dizi & Film

Pınar Altuğ Kimdir? Pınar Altuğ Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Ne Mezunudur?

Modellikten oyunculuğa geçip, kameralar karşısında da son derece başarılı olan isimlerden biri de Pınar Altuğ. Kamuoyunun sevdiği bir figür olan, ‘Çocuklar Duymasın’ dizisinde Meltem karakteriyle bir simge haline gelmiş, Yağmur Atacan ile olan münasebetleri ve sonrasındaki evlilikleri magazin gündeminden uzun vakit düşmemiş olan Pınar Altuğ’un biyografisi merak ediliyor. Başarılı oyuncunun ne mezunu olduğu ve kaç yaşında olduğu hayranları tarafından merak edilen mevzular.

Pınar Altuğ Kimdir?

pinar altug kimdir pinar altug kac yasinda aslen nereli ne mezunudur 0 sLAaY9Ki

2 Eylül 1974 doğumlu Türk oyuncu ve model Pınar Altuğ İstanbul doğumludur. Saint Benoit Fransız Lisesi mezunu olan Altuğ, 1994 yılında Miss Turkey seçildi. Hoşluğu ile büyüleyen ve çabucak televizyon üretimlerinin bünyesine katmak istediği bir isim olan Pınar Altuğ, liseden mezun olmasının akabinde İşletme Kısmı okusa da, lise ikinci sınıfta başladığı modellik mesleğine üniversite hayatında da devam etti.

Türkiye Hoşu seçildikten sonra tahsil hayatını da yarıda bırakan Pınar Altuğ, 21 yaşında Türkiye Hoşu seçildikten sonra evvel 1995 yılında magazin sunuculuğu yapmaya başladı.

Herkes Pınar Altuğ’u Çocuklar Duymasın ile tanıyor olsa da birinci yer aldığı üretim 2000’li yıllarda ekranlara gelen Kurt Kapanı oldu. Bu dizide Serap Arma rolünü oynayan Altuğ’un çabucak akabinde 2002 yılında kısa bir Reyting Hamdi devri de oldu.

Çocuklar Duymasın İle Gelen Muvaffakiyet

pinar altug kimdir pinar altug kac yasinda aslen nereli ne mezunudur 1

Yeniden 2002 yılında direktörlüğünü Birol İnanç’ın yaptığı Çocuklar Duymasın takımında Tamer Karadağlı ile başrolü paylaşan Altuğ, bu dizideki Meltem rolü ile 2005 yılına kadar televizyon dünyasının en beğenilen isimleri ortasında yer aldı. Tamer Karadağlı ile kimyaları çok büyük oranda uyuşan Altuğ, 2004’te Çocuklar Ne Olacak? dizisinde tıpkı karakterle oynadı. Çok uzun mühlet yayınlanmayan Çocuklar Duymasın’daki Meltem rolü ile adeta özdeşleşen başarılı ve hoş oyuncu, 2010-2014, 2017-2019 ortasında dizinin farklı kanallarda yayınlanan versiyonlarında da Meltem rolünü oynamaya devam etti.

Çeşitli Üretimlerde Yer Aldı

pinar altug kimdir pinar altug kac yasinda aslen nereli ne mezunudur 2 aILVBTXm

Pınar Altuğ ismi her ne kadar Meltem ile özdeşlemiş olsa da, 2004 yılında ‘Türkiye’nin yıldızları’ yarışında, 2009 ve 2012 yıllarında ‘Bir Müziksin Sen’ isimli müsabakada da muvaffakiyetle performans gösterdi ve kamuoyunun beğendiği bu üretimlerde da takdir topladı. 

Tüm bu imaller içerisinde bir de 2018 yılında aldığı Altın Kelebek ‘En Yeterli Güldürü Bayan Oyuncu’ mükafatı de Altuğ’un mesleğini taçlandırdığı bir ödül olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yağmur Atacan İle Evliliği

pinar altug kimdir pinar altug kac yasinda aslen nereli ne mezunudur 3 LbbQCCP8

Birinci evliliğini Umut Elçioğlu ile 2000 yılında yapan Pınar Altuğ, 2005 yılında boşandı. Akabinde Yağmur Atacan ile münasebeti başlayan Altuğ, bu süreçte magazin dünyasından gelen kimi hadsiz tenkitler nedeniyle bir epey yıprandı ve yoruldu. Tüm bunlara kulak tıkayan ve Yağmur Atacan ile 2008 yılında dünya konutuna giren Altuğ, 2009 yılında Su ismini verdikleri kızlarını dünyaya getirdi. Çiftin memnun evliliği devam etmektedir.

Kaynak: https://onedio.com/haber/pinar-altug-kimdir-pinar-altug-kac-yasinda-aslen-nereli-ne-mezunudur-1066201

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu